Królowa Elżbieta nie umarła ze starości. Szokujące fakty! Okrutnie cierpiała

i

Autor: Bimal Gautam/XINHUA/EAST NEWS

Szokujące fakty!

TO zabiło królową Elżbietę! Nie umarła ze starości. "Okrutnie cierpiała"

2022-11-26 10:40

Królowa Elżbieta zmarła 8 września 2022 roku w wieku 96 lat. Na tronie spędziła 70 lat, co czyni ją najdłużej panującą władczynią w historii. Początkowo mówiło się, że królowa zmarła ze starości, teraz na jaw wyszły wstrząsające fakty. Okazuje się, że ostatni rok jej życia był trawiony straszną chorobą. "Walczyła z potwornym bólem".

Jej śmierć wywołała poruszenie nie tylko wśród Brytyjczyków, ale na całym świecie. Królowa Elżbieta, symbol Wielkiej Brytanii, rządziła wspólnotą 70 lat. Zmarła 8 września w wieku 96 lat. Odeszła w spokoju, w swoim ulubionym zamku Balmoral, przy jej łóżku czuwała najbliższa rodzina. Początkowo sugerowano, że królowa po prostu zmarła ze starości, takiego zwrotu użyto nawet w akcie zgonu monarchini. Jednak ostatnie jej oficjalne zdjęcie, wykonane w czasie spotkania z byłą już premier Liz Truss, kazało się zastanawiać, czy królowa nie była przypadkiem poddawana leczeniu. Na fotografii widać bowiem jej sine, niemal czarne dłonie. Teraz okazuje się, że prawda o jej śmierci jest inna, niż się mówiło.

Śmierć królowej Elżbiety. "Ostatni rok jej życia był bardzo bolesny"

Wkrótce ukaże się najnowsza biografia królowej autorstwa Gylesa Brandretha, z której wynika, że ostatni rok życia Elżbiety II był prawdziwą katorgą. "Słyszałem, że królowa miała ciężką postać szpiczaka – raka szpiku kostnego – co wyjaśniałoby jej zmęczenie i utratę wagi oraz problemy z poruszaniem się, o których często mówiono nam w ciągu ostatniego roku" - napisał. Dodał, że choroba była niezwykle bolesna, a królowa cierpiała. Cytuje go "The Sun".

Królowa Elżbieta chorowała na raka. "Ból kości"

"Najczęstszym objawem szpiczaka jest ból kości, szczególnie miednicy i dolnej części pleców". Nie miała jednak zamiaru się poddawać. Podobno powiedziała damie dworu, że musi się trzymać, bo z pewnością tego chciałby jej mąż, książę Filip, który zmarł w 2021 roku. "Walczyła do końca, nie użalała się nad sobą" - pisze biograf. Przypomina jednak, że w ciągu ostatniego roku jej życia zdarzyło się kilka sytuacji, w których królowa musiała rezygnować z pełnienia obowiązków, a nawet położyć się na jakiś czas w szpitalu. "To właśnie był skutek tej choroby".

Sonda
Czy interesujesz się brytyjską rodziną królewską?
Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają