Tragedia! Siedem osób nie żyje po zjedzeniu zatrutego mięsa. Pierwszy zmarł 3-latek

2021-11-30 12:14
Tragedia na rajskiej wyspie. Siedem osób nie żyje po zjedzeniu zatrutego mięsa!
Autor: SHUTTERSTOCK Tragedia na rajskiej wyspie

Do tych dramatycznych wydarzeń doszło pod koniec ubiegłego tygodnia na wyspie Pemba na Zanzibarze. Co najmniej pięć rodzin zjadło mięso żółwia, które okazało się być zatrute. Pierwszy umarł 3-letni chłopiec, w kolejnych dniach następnych sześć osób. Trzy inne nadal są w szpitalu, natomiast 38 osób, po krótkiej hospitalizacji, wróciło już do domów.

Żółwie mięso to bardzo popularny przysmak na terenie Tanzanii. Niestety, jego zjedzenie może się czasem kończyć zatruciem pokarmowym, a nawet śmiercią, ze względu na tzw. chelonitoksyczność. Jak informuje "BBC", nie do końca wiadomo skąd się bierze, uważa się natomiast, że jest związana z toksycznymi glonami, które żółwie zjadają w dużych ilościach. Zatrucie na Zanzibarze, którego ofiarami w ostatnim czasie padło kilkadziesiąt osób, skończyło się wyjątkowo tragicznie. Nie żyje siedem osób, w tym 3-letni chłopiec, który zmarł jako pierwszy. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez organizację charytatywną Turtle Foundation, najbardziej narażone na toksynę są właśnie małe dzieci oraz osoby starsze, jednak silne osoby dorosłe też muszą się mieć na baczności. 

CZYTAJ TAKŻE: Rita Ora, Cher, Grimes w ekskluzywnym kalendarzu Pirelli 2022. Nie zgadniesz, kto robił zdjęcia!

CZYTAJ TAKŻE: Znana piosenkarka aresztowana na lotnisku w Amsterdamie. "Była agresywna i pijana"

Zatrucie czy rotawirusy

Władze Tanzanii już zakazały spożywania żółwi na tym terenie. Niestety, tego typu przypadek zatrucia nie jest odosobniony. Jak informuje "BBC", wiosną tego roku, również z powodu toksycznego mięsa żółwi, na Madagaskarze zmarło 19 osób, w tym dziewięcioro dzieci. 

CZYTAJ KONIECZNIE! Dramat mężczyzny z największym penisem na świecie: "Czasem na nim siadam"

CZYTAJ KONIECZNIE! Uprawiał tyle seksu, że wymiotował. Teraz Will Smith nienawidzi grać scen łóżkowych

Sonda
Czy jesz mięso w piątki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE