Polscy turyści utknęli w Tatrach Wysokich. Interweniowały słowackie służby ratunkowe

i

Autor: hzs.sk

Zabrała dzieci na wycieczkę

Tragedia na Słowacji. Matka runęła w przepaść na oczach dzieci. Mają 4, 7 i 8 lat

2023-05-29 8:54

Niewyobrażalny dramat w górach na Słowacji. Ratownicy górscy z Horskiej Záchrannej Služby przekazali, że w weekend w okolicach Małej Fatry doszło do śmiertelnego wypadku. W górach zginęła 38-letnia kobieta, która na wędrówkę wybrała się z trójką dzieci. Na ich oczach spadła ze szlaku w przepaść. Nic nie dało się zrobić.

Do wstrząsającego wypadku doszło na Słowacji w sobotę, 27 maja. Jak informuje Horská Záchranná Služba, zajmująca się ratownictwem górskim, słowacki turysta skontaktował się z HZS za pośrednictwem linii alarmowej 112. Zgłosił, że w okolicach Zbójnickiego Chodnika w dolinie Vrátnej w Małej Fatrze ze szlaku spadła turystka. Zgodnie z relacją świadka wypadku, kobieta spadła w przepaść i już nie reagowała. Na szlaku zostało troje jej dzieci, z którymi wędrowała po górach.

Tragedia w górach. Matka zginęła na oczach dzieci

"Ratownicy naziemni HZS z ośrodka rejonowego Małej Fatry natychmiast udali się na miejsce. Ze Žiliny wysłano również śmigłowiec, który zrzucił ratownika HZS i lekarza na szlak" - piszą na Facebooku ratownicy. Niestety, gdy dotarli do kobiety, okazało się, że 38-letnia Słowaczka nie żyje. Jej ciało zostało przetransportowane na szlak, skąd zabrano je do kostnicy. Dzieci w wieku 4, 7 i 8 lat, na których oczach zginęła mama, zostały zabrane przez policję i przekazane rodzinie. 

Wypadek w słowackich górach. "Wymagający teren"

Wpis słowackich służb dotyczący tragicznego wypadku jest szeroko komentowany. Większość Internautów zwraca uwagę, że szlak, którym poruszała się 38-latka i jej dzieci, jest w kilku miejscach bardzo wymagający i eksponowany. "Dla dorosłych i starszych dzieci może jest ok, ale dla małych zupełnie nie. Są niezabezpieczone, nieosłonięte fragmenty. Trzeba mieć doświadczenie" - piszą. 

Sonda
Czy spotkała cię kiedyś niebezpieczna sytuacja w górach?
Joanna Fiodorow aklimatyzuje się w górach, żeby nie mieć problemów z upałami w Tokio
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany