Tragiczny wypadek polskiego autokaru! Jest ofiara, roztrzaskał się o dom. WIDEO

i

Autor: Baia Mare TV Tragiczny wypadek polskiego autokaru! Jest ofiara, roztrzaskał się o dom. WIDEO

Tragiczny wypadek polskiego autokaru! Roztrzaskał się o dom, jest ofiara. WIDEO

2022-07-06 8:40

Nowe informacje i dramatyczny film z miejsca katastrofy polskiego autokaru w Rumunii! We wtorek, 5 lipca pojazd krakowskiej firmy Tourist Track zjechał z drogi i roztrzaskał się o dom w okręgu Marmarosz na północy kraju. Zginął kierowca, liczba rannych wynosi osiem osób. Wideo pokazujące miejsce wypadku udostępniła w sieci rumuńska Baia Mare TV.

Wypadek polskiego autokaru w Rumunii. Jedna ofiara, ośmiu poszkodowanych

Coraz więcej wiadomo o tragicznym wypadku polskiego autokaru. Do katastrofy pojazdu krakowskiej firmy Tourist Track doszło we wtorek, 5 lipca, w miejscowości Moisei, w okręgu Marmarosz na północy Rumunii. Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn polski autokar, którym podróżowało w sumie 51 osób, zjechał z drogi i uderzył z impetem w kilkupiętrowy budynek mieszkalny. Przód pojazdu został doszczętnie zmiażdżony. Niestety, w tym wypadku zginęła jedna osoba. Jest to kierowca polskiego autokaru. Osiem osób trafiło do szpitali - podała rumuńska agencja Agerpres, powołując się na miejscową policję. Wcześniej rzecznik MSZ Łukasz Jasina informował o siedmiu rannych.

Pomoc dla poszkodowanych w wypadku autokaru w Rumunii

Obrażenia poszkodowanych Polaków nie są na szczęście poważne. Ci, którym nic się nie stało, trafili do pensjonatu. "Oni wszyscy są w kontakcie z tym biurem podróży i z polskim konsulem, który tam zmierza z Bukaresztu. To jest niestety osiem godzin jazdy, więc zanim dotrze on na miejsce, minie trochę czasu" - mówił rzecznik Polskiej Agencji Prasowej. Tymczasem wideo pokazujące miejsce wypadku udostępniła w sieci rumuńska Baia Mare TV.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jeden pasażer przeżył katastrofę lotniczą! Przetrwał 10 dni w dziczy dzięki kluskom

PRZECZYTAJ TAKŻE: Polski mors dopłynął do Łotwy! Pierwszy taki przypadek w dziejach

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek w autobusie?

Polski autokar wbił się w dom w Rumunii. Pokazano wideo z miejsca katastrofy

Część ujęć wykonano dronem. Na nagraniu widzimy, jak bardzo zniszczony został polski autokar, który dosłownie wbił się w dom. Pojazd otaczają strażacy, policjanci i przypadkowi świadkowie, okoliczni mieszkańcy. To oni pospieszyli Polakom z pomocą jako pierwsi. Policyjny technik wykonuje zdjęcia fotela, na którym niestety zginął kierowca polskiego pojazdu. Niektóre okna z tyłu autobusu są wybite. Widać, jak wiele szczęścia mieli pasażerowie - niemal wszyscy wyszli z wypadku bez szwanku, innym nie stało się nic poważnego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowy koronawirus w Europie! "Covid-22 to inna choroba". Pacjenci mdleją

PRZECZYTAJ TAKŻE: Masakra w Chicago! Raper ostrzelał paradę podczas Dnia Niepodległości. Kim jest sprawca?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa popularne wśród Polaków miasto na Riwierze Tureckiej?
Bezpieczny wyjazd na ferie. Policyjna kontrola autokarów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE