Szokująca decyzja Trumpa w sprawie koronawirusa

2020-03-29 8:01 PMar
Donald Trump
Autor: AP/Associated Press/East News

Donald Trump nie przestaje zaskakiwać w obliczu kryzysu z pandemią. W sobotnie popołudnie amerykański prezydent stwierdził, że jego zdaniem Nowy Jork (epicentrum zarazy) nie wymaga kwarantanny z powodu koronawirusa. Słowa te mocno zaskoczyły wiele osób. Liczba osób zarażonych koronawirusem w USA przekroczyła już 100 tysięcy, co sprawiło, że pod względem liczby wykrytych zarażeń Stany Zjednoczone wyprzedziły Chiny.

Choć wcześniej, jeszcze w sobotę, Trump powiedział dziennikarzom, że rozważa wprowadzenie kwarantanny dla stanów Nowy Jork i New Jersey oraz części Connecticut, to najwyraźniej zmienił zdanie. Początkowo twierdził, że "nie musimy tego robić, ale jest szansa, że jeszcze dziś ogłosimy kwarantannę - krótkie dwa tygodnie dla Nowego Jorku, prawdopodobnie New Jersey i części Connecticut".

Później jednak prezydent USA szokująco napisał na swoim Twitterze: - Kwarantanna nie będzie konieczna. Dziś wieczorem Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom wydadzą instrukcje w tej sprawie. Dodał również, że zwrócił się do federalnych urzędników służby zdrowia o wydanie "zaostrzonych dyrektyw dotyczących podróży". Zalecenia te mają być egzekwowane przez gubernatorów stanu Nowy Jork, New Jersey i Connecticut w porozumieniu z rządem federalnym.

Zobacz także: Koronawirus w Europie i na świecie. Fatalne dane o liczbie ofiar. Jest naprawdę źle

Sprawdź też: Koronawirus. Jak odzyskać pieniądze za odwołany lot? Ryanair, Wizz Air i PLL LOT

Polacy dziękują lekarzom i pielęgniarkom za walkę z koronawirusem.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.