Trump wynalazł lek na koronawirusa? Jest przekonany o końcu pandemii

2020-03-24 10:28 PMar
Donald Trump
Autor: AP/Associated Press/East News

Koronawirus SARS-CoV-2 w coraz większym stopniu panoszy się również w USA. Według "New York Timesa" w poniedziałek ogólna liczba zarażonych przekroczyła już 39 tys, zaś zmarło co najmniej 458 osób. Tymczasem na wieczornej konferencji prasowej prezydent Donald Trump zapewniał, że kryzys związany z pandemią już niedługo się zakończy. Co więcej, przedstawił on skład leku, który może powstrzymać koronawirusa!

Przemawiający w Białym Domu Donald Trump zapowiedział jednoznacznie, że szalejący po świecie kryzys związany z koronawirusem już niedługo się zakończy. Jak stwierdził: - Nie pozwolimy koronawirusowi wyrządzić trwałych szkód amerykańskiej gospodarce. Wkrótce Ameryka ponownie będzie otwarta na biznes.

Choć prezydent USA jest świadomy, że w nadchodzącym czasie sytuacja może jeszcze ulec pogorszeniu, to zapewnił, że jego administracja "zrobi wszystko, by trwa trwało to jak najkrócej". Optymistycznie stwierdził: - Wygramy tę wojnę - i to znacznie szybciej niż sądzi wielu ludzi.

Zobacz także: Włochy WYGRYWAJĄ z koronawirusem? PRZEŁOM. Nowe dane dają nadziejęJakby tego było mało, Trump zaskakująco stwierdził, że według jego wiedzy koronawirusa skutecznie powstrzymać może połączenie dwóch znanych leków, czyli antymalarycznej chlorochiny i antybiotyku azytromycyny. Zapowiedział przy tym: - Wkrótce w Nowym Jorku rozpoczną się badania kliniczne na istniejących lekach, które mogą okazać się skuteczne przeciwko wirusowi.

Na koniec konferencji prezydent USA postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości i poinformował, że zarówno on, jak i jego żona, Melania, mają negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Jasnowidz Jackowski o koronawirusie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze