Uczniowie pobili nauczycielkę na śmierć! Sędzia nie miał litości

2022-05-14 12:00
Uczniowie zabili nauczycielkę. Będą sadzeni jak dorosli
Autor: AP Uczniowie zabili nauczycielkę. Będą sadzeni jak dorosli

Dwóch nastolatków, którzy zakatowali swoją nauczycielkę hiszpańskiego kijem baseballowym, może spędzić resztę życia za kratami. Sędzia właśnie odrzucił prośbę drugiego ze sprawców o to, by był sądzony jak nieletni, a nie jak dorosły. Do zbrodni doszło w listopadzie ubiegłego roku w Stanach Zjednoczonych. Willard Miller i Jeremy Goodale mieli wtedy po 16 lat.

Gry komputerowe całkowicie pomieszały im się z rzeczywistością? A może to po prostu dwóch psychopatów, którzy nie odróżniają dobra od zła? Przed sądem w amerykańskim stanie Iowa rusza sprawa dwóch nastoletnich uczniów, którzy z zimną krwią zaplanowali morderstwo swojej nauczycielki hiszpańskiego, a potem wcielili go w życie. Do zbrodni doszło na początku listopada ubiegłego roku. Rodzina Nohemy Graber (+66 l.) zaniepokoiła się, kiedy kobieta nie wróciła ze spaceru do parku. Nauczycielka od dziewięciu lat uczyła języka hiszpańskiego w szkole średniej w Fairfield. Przyjechała do Stanów Zjednoczonych z Meksyku, by szukać lepszego życia. Uczniowie ją uwielbiali, ale najwyraźniej nie wszyscy. 66-latka nie podejrzewała, że w jednej z klas siedzi w ławkach jej dwóch przyszłych zabójców. Co się wydarzyło? Tego sędzia ani prokurator nie ujawniają. Można tylko domyślać się, że być może mający dziś po niespełna 17 lat Willard Miller i Jeremy Goodale mieli problemy w szkole i złe oceny z hiszpańskiego, za co chcieli zemścić się na nauczycielce.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Gwiazda Marvela skazana za molestowanie dziecka! 13-latka zmuszana do seksu

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pozwali syna bo nie spłodził wnuka! Rodzice żądają milionów

Sonda
Czy kary dla nieletnich przestępców powinny być bardziej surowe?

Dwóch 16-letnich wówczas chłopców dobrze przygotowało się do zabójstwa. Śledzili nauczycielkę i zorientowali się, że lubi ona przechadzki po miejscowym parku. Postanowili zaczaić się na nią właśnie tam. Na narzędzie zbrodni wybrali kij baseballowy. Kiedy zauważyli nadchodzącą nauczycielkę, rzucili się na nią. Bili ją we dwóch, aż upadła na ziemię. Po paru ciosach w głowę kobieta przestała oddychać. Uczniowie spokojnie ukryli ciało w okolicy i wrócili do domów, jak gdyby nic się nie stało. Rodzina zgłosiła zaginięcie 66-latki. Znaleziono jej ciało i szybko zatrzymano sprawców. Na policyjnych zdjęciach z zatrzymania, a teraz także na fotografiach z procesu nie widać, by nieletni sprawcy płakali czy żałowali swoich czynów. Mają pusty wzrok, jak gdyby nie rozumieli, co się stało. Sędzia nie miał dla nich litości i właśnie odrzucił prośbę drugiego ze sprawców o to, by był sądzony jak nieletni, a nie jak dorosły. Zabójcy mogą spędzić resztę życia za kratkami.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Guru groźnej sekty aresztowany! Nie zgadniesz, co kazał robić ludziom

PRZECZYTAJ TAKŻE: Spalił żywcem żonę i troje małych dzieci! Straszne ostatnie słowa kobiety

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Dopasuj atrakcję turystyczną do miasta! Nie tylko dla maturzystów

Pytanie 1 z 15
Gdzie znajduje się Panorama Racławicka?
Rodzice dali dwunastolatkowi motor, przejechał ośmiolatkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE