Krematorium

i

Autor: Materiały prasowe Krematorium

Putin zaciera ślady?

Ukraina. Piece krematoryjne nie nadążają. "Rosjanie palą ciała przez całą dobę"

2023-02-15 9:33

Ukraiński Sztab Generalny donosi, że Rosjanie, starając się ukryć swoje straty w wojnie z Ukrainą, bezustannie palą ciała w krematorium zlokalizowanym na anektowanym Krymie, niedaleko miejscowości Krasna Horka. "Piece krematoryjne działają przez całą dobę, spalane są tam ciała zabitych żołnierzy i najemników".

"W okolicy miejscowości Krasna Horka w rejonie symferopolskim, na terenie tymczasowo okupowanego Krymu, przeciwnik ucieka się do spalania ciał, by ukryć liczbę zabitych" - podał ukraiński sztab w porannym środowym (15 lutego) raporcie z frontu. "W pobliżu miejscowego krematorium stoi linia pojazdów wojskowych w liczbie do 10 sztuk. Okupanci przywożą martwych rosyjskich żołnierzy i najemników. Kremacja odbywa się przez całą dobę. Usługi kremacyjne nie są świadczone dla cywilów. Rosja wciąż ponosi straty".

Ukraina. Rosjanie palą swoich poległych

Już wcześniej ukraińska strona informowała o masowym spalaniu zwłok przez Rosjan. Po Ukrainie krążyły mobilne krematoria, które miały za zadanie pozbywać się śladów strat, jakie armia Putina ponosi z rąk Ukrainy, a także usuwać dowody na ludobójstwo, którego dokonywali żołnierze. Tymczasem 24 lutego minie rok, od kiedy Rosja napadła na Ukrainę. Wygląda na to, że Putin szykuje coś z tej "okazji". 

Putin szykuje coś na rocznicę wojny?

Niezależny portal Meduza informuje w środę, 15 lutego, że na 22 lutego zwołano nadzwyczajne posiedzenia obu izb rosyjskiego parlamentu. "Rankiem 22 lutego zbierze się niższa izba, Duma Państwowa, a po południu wyższa - Rada Federacji" - potwierdził jeden z zasiadających w niej parlamentarzystów, Wiaczesław Timczenko. Czego można się spodziewać? Podobno na posiedzeniach mają zostać przyjęte ustawy o integracji prawnej "nowych regionów" oraz dotyczące budżetu państwa.

Sonda
Czy Rosja przegra wojnę?
Dr Ernest Wyciszkiewicz: "20 proc. Rosjan czuje się odpowiedzialna za zbrodnie i wie, że ta wojna jest kompletnie wbrew Rosji" [Raport Złotorowicza]

Bogusław Wołoszański: PUTIN popełnia błędy, które popełnił HITLER!

Posłuchaj pasjonującej rozmowy ze znawcą historii II wojny światowej!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany