Valerii Zaluzhnyi

i

Autor: Ukrinform/East News Valerii Zaluzhnyi

To ponad 4 mln złotych!

Ukraiński dowódca dostał MILION dolarów spadku! To, co zrobił z pieniędzmi, szokuje!

2023-01-25 9:55

Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy, generał Wałerij Załużny otrzymał spadek w wysokości 1 mln dolarów od obywatela Stanów Zjednoczonych o ukraińskich korzeniach. Taką informację przekazała w środę, 25 stycznia, agencja Interfax. Najciekawsze jednak jest to, co generał postanowił zrobić z tymi pieniędzmi. Co za gest!

O sprawie jako pierwszy napisał "New York Times" po tym, jak rozmawiał z rodziną Hryhorija Stepanca - mężczyzny, od którego Załużny otrzymał spadek. Stepanec pochodził z Winnicy, był matematykiem i chemikiem, znał kilka języków. W latach ZSRR, gdy pracował w instytucie naukowym w Moskwie, podpisał list w obronie dysydentów i został zwolniony z pracy. Nie pozwalano mu na wyjazd z ZSRR i wyemigrował dopiero za rządów Michaiła Gorbaczowa. Trafił do USA w 1989 roku i zaczął pracować w koncernie Microsoft, dla którego opracował jeden z patentów, wspólnie z innym programistą - przekazuje "Ukraińska Prawda".

Milion dolarów dla ukraińskiej armii. Piękny gest!

Stepanec zmarł niedawno, a jednym z jego ostatnich życzeń było przekazanie miliona dolarów (ok. 4,3 mln zł) na ręce naczelnego dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy, generała Wałerija Załużnego. Ten nie wahał się ani chwili. Dokładnie 5 stycznia zrobił przelew na konto ukraińskiej armii. Służby prasowe potwierdziły, że generał "przekazał całą sumę na specjalny rachunek w Narodowym Banku Ukrainy służący do zbiórki środków na potrzeby armii".

Załużny: "Dziękuję rodzinie za zrozumienie"

"Całe swoje życie poświęciłem siłom zbrojnym i nie miałem wątpliwości, co zrobić ze spadkiem. Jest jasne, że ostatnią wolą pana Hryhorija było to, aby w mojej osobie wesprzeć wojsko ukraińskie. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy pomagają Siłom Zbrojnym Ukrainy, jestem też wdzięczny mojej rodzinie za zrozumienie" - napisał w oficjalnym oświadczeniu Załużny.

Sonda
Czy wierzysz, że Ukraina wygra wojnę?
Sedno Sprawy - Wojciech Skurkiewicz - OFENSYWA UKRAINY JEST PRZEŁOMOWA DLA LOSÓW WOJNY

Zachodnie czołgi aż TRZYKROTNIE lepsze od rosyjskich?

Posłuchaj, co mówi wojskowy ekspert!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają