Uroczystości w Fatimie przeniesione na październik

2020-05-28 17:13 vng,kai
100 lat temu Matka Boska objawiła sie na tej Ziemi
Autor: East News 100 lat temu Matka Boska objawiła się na tej Ziemi

12 i 13 października w Fatimie odbędą się obchody 103 rocznicy objawień maryjnych

Santuário de Nossa Senhora de Fátima (Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej) powstało w miejscu sześciu objawień, w których Matka Boża przekazała Pastuszkom trzy tajemnice fatimskie od 13 maja do 13 października 1917 roku. Położone jest w okolicy zwanej Cova da Iria, w prowincji Extremadura - 120 km od Lizbony i 180 km od Porto, dwóch największych miast Portugalii. Należy do diecezji Leiria-Fátima i parafii fatimskiej.W dniach 12 i 13 października w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie odbędą się obchody 103. rocznicy zakończenia objawień maryjnych – oznajmił rektorat tego portugalskiego miejsca kultu. - Po zakończeniu pandemii koronawirusa sanktuarium podejmie na nowo normalną działalność duszpasterską i będzie gotowe na przyjęcie grup pielgrzymów, którzy w tym roku przybędą do Cova da Iria, aby składać dziękczynienie za życie w Bogu – podała rzeczniczka sanktuarium Carmo Rodeia.

 

Zapowiedziała też, że międzynarodowej pielgrzymce rocznicowej w październiku, która zamknie cykl peregrynacji upamiętniających objawienia z 1917 r., będzie przewodniczył arcybiskup Panamy José Domingo Ulloa.

 

Po okresie restrykcji wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa, obowiązujących od 14 marca, sanktuarium w Fatimie otwarto we wtorek 26 maja. Miejscowe władze przewidują, że pierwsze Msze św. z udziałem wiernych zostaną tam odprawione w sobotę 30 bm. W najbliższych tygodniach będą one sprawowane na głównym placu sanktuarium lub wewnątrz bazyliki Trójcy Przenajświętszej. Obiekt ten jest największą świątynią Portugalii.

 

Jednocześnie ogłoszono, że warunkiem uczestnictwa w nabożeństwach w Fatimie będzie noszenie masek ochronnych. Wstęp na teren sanktuarium będzie możliwy po wcześniejszym zdezynfekowaniu rąk przez wiernych.

Najnowsze