W USA flagi zawisną do połowy przez pięć dni. Tak Biden upamiętni ofiary

2021-02-22 19:44 mw
flaga USA
Autor: brak danych

COVID-19 w USA. Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden zdecydował, że przez pięć dni amerykańskie flagi znajdujące się na budynkach federalnych mają zawisnąć do połowy. Ma to upamiętnić 500 tys. ofiar, które zmarły z powodu COVID-19.

Jen Psaki, rzeczniczka Białego Domu, poinformowała, że prezydent Stanów Zjednoczonych chce upamiętnić 500 tys. ofiar COVID-19. Z tego powodu amerykańskie flagi na federalnych budynkach bez wyjątków mają zostać umieszczone do połowy w celu upamiętnienia ofiar. Uroczystości upamiętniające ofiary mają rozpocząć się jeszcze dziś, a udział w nich weźmie prezydent USA, Pierwsza Dama Jill Biden oraz wiceprezydentka Kamala Harris z mężem. - Poproszą wszystkich Amerykanów, aby przyłączyli się do chwili ciszy podczas ceremonii zapalania świec o zachodzie słońca - powiedział Psaki na poniedziałkowej konferencji prasowej w Białym Domu.

Groby żony i dzieci Joe Bidena, nowego prezydenta USA

Podczas konferencji użyto sformułowania, że 500 tys. ofiar COVID-19 to „kamień milowy”. Psaki wyjaśniła, że uwagi Bidena podczas uroczystości  „uwydatnią ogrom strat, jakie ten kamień milowy oznacza dla narodu amerykańskiego i wielu rodzin w całym kraju”. Jak donosi Biały Dom Biden ma zwrócić się również do Amerykanów. - Przemówi do siły narodu amerykańskiego, aby odwrócić bieg tej pandemii, współpracując, przestrzegając wytycznych zdrowia publicznego i ustawiając się w kolejce do szczepień, gdy tylko będą się kwalifikować - dodała Psaki. 

Najnowsze