Wielka ewakuacja w wakacyjnym raju! Pożar trawi hiszpańską Gran Canarię [WIDEO]

2019-08-18 11:33 ŁT
Wielki pożar lasu na Mazowszu
Autor: pixabay.com/skeeze Wielki pożar lasu na Mazowszu

Trwa dramat mieszkańców i turystów na Wyspach Kanaryjskich. Nie ustępują pożary lasów na wyspie Gran Canaria, gdzie w sobotę ponownie pojawił się ogień. Lokalne władze podjęły decyzję o ewakuacji 1900 mieszkańców miasta Valleseco. Akcja objęła łącznie sześć miejscowości, w tym gminy Tejeda i Artenara.

Tym razem ogień pojawił się w sobotę wieczorem w pobliżu miejscowości Valleseco i szybko rozprzestrzenił się na obszar o powierzchni ponad 400 hektarów. Pożar wybuchł na skutek wysokich temperatur, które od kilku dni utrzymują się na Wyspach Kanaryjskich. Według lokalnych władz, z ogniem walczy kilka brygad strażackich oraz siedem śmigłowców pożarniczych. Teren, na którym płonie las, jest górzysty i trudno dostępny.

ZOBACZ TEŻ: Surowy zakaz siadania na schodach. Można słono za to zapłacić

Pożary lasów trapią prowincję Las Palmas w Autonomicznej Wspólnocie Wysp kanaryjskich od kilku tygodni. Tydzień temu z powodu pożarów na Gran Canarii ewakuowano tysiąc osób. Po kilku dniach ogień został opanowany. 

W Hiszpanii, która zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem ilości przyjeżdżających turystów, co roku dochodzi do wielu pożarów lasów, co ma związek z suchym klimatem w tym kraju.

Najnowsze