Władimir Putin

i

Autor: AP PHOTO/PAVEL GOLOVKIN Władimir Putin

Wojna na Ukrainie

Wielki atak hakerów na Kreml! Wykradzione ważne dane, celem obalenie Putina

2022-10-03 14:30

Poważny atak hakerski na rządową infrastrukturę rosyjską! Hakerzy z Narodowej Armii Republikańskiej (NAR), której celem jest obalenie Władimira Putina, zaatakowali firmę Unisfotware, która obsługuje miedzy innymi rosyjskie ministerstwo finansów i Bank Centralny. Hakerzy grożą ujawnieniem danych, mówią o wojnie na Ukrainie.

Rosyjska opozycyjna Narodowa Armia Republikańska zaatakowała Kreml! Hakerzy wykradli kluczowe dane i grożą ich ujawnieniem. Zobaczymy oszczędności Putina?

"Putin niepotrzebnie wysyła naszych młodych mężczyzn na śmierć w niesprawiedliwej wojnie przeciwko Ukrainie. Wojna ta doprowadziła do rzezi niewinnych cywilów, w tym kobiet i dzieci". Tak brzmi oświadczenie grupy hakerów, którzy przypuścili poważny atak na kluczową firmę softwarową w Rosji. Wirtualni opozycjoniści należą do tak zwanej Narodowej Armii Republikańskiej (NAR), rosyjskiej organizacji antyrządowej, której celem jest obalenie Władimira Putina i przerwanie wojny na Ukrainie. Hakerzy zaatakowali firmę Unisfotware, która obsługuje między innymi rosyjskie ministerstwo finansów i Bank Centralny.

Ludzie Kremla nie radzą sobie z atakami hakerów. Wykradli dane rządowych kont bankowych

Grożą ujawnieniem danych, w tym kody do kont bankowych ważnych klientów, ich umowy i zastrzeżone numery telefonów. Wszyscy zobaczą finanse Putina? To możliwe, bo dziennikarzom "Kyiv Post" udało się potwierdzić autentyczność oświadczenia o ataku na software ministerstwa finansów i Banku Centralnego. Dodatkowo "Kyiv Post" podaje, iż rządowi specjaliści od miesięcy walczą z grupą hakerów, ale jak dotąd nie udało się udaremnić ich kolejnych włamań.

Sonda
Ile potrwają jeszcze rządy Putina w Rosji?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Sukcesem będzie już połowa punktów

Pytanie 1 z 10
Jeszcze Polska nie zginęła...
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ Czy Putin użyje broni jądrowej? Ekspert mówi, co może nas czekać

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki