Władimir Putin

i

Autor: AP PHOTO/PAVEL GOLOVKIN Władimir Putin

Wojna na Ukrainie

Wielki atak hakerów na Kreml! Wykradzione ważne dane, celem obalenie Putina

2022-10-03 14:30

Poważny atak hakerski na rządową infrastrukturę rosyjską! Hakerzy z Narodowej Armii Republikańskiej (NAR), której celem jest obalenie Władimira Putina, zaatakowali firmę Unisfotware, która obsługuje miedzy innymi rosyjskie ministerstwo finansów i Bank Centralny. Hakerzy grożą ujawnieniem danych, mówią o wojnie na Ukrainie.

Rosyjska opozycyjna Narodowa Armia Republikańska zaatakowała Kreml! Hakerzy wykradli kluczowe dane i grożą ich ujawnieniem. Zobaczymy oszczędności Putina?

"Putin niepotrzebnie wysyła naszych młodych mężczyzn na śmierć w niesprawiedliwej wojnie przeciwko Ukrainie. Wojna ta doprowadziła do rzezi niewinnych cywilów, w tym kobiet i dzieci". Tak brzmi oświadczenie grupy hakerów, którzy przypuścili poważny atak na kluczową firmę softwarową w Rosji. Wirtualni opozycjoniści należą do tak zwanej Narodowej Armii Republikańskiej (NAR), rosyjskiej organizacji antyrządowej, której celem jest obalenie Władimira Putina i przerwanie wojny na Ukrainie. Hakerzy zaatakowali firmę Unisfotware, która obsługuje między innymi rosyjskie ministerstwo finansów i Bank Centralny.

Ludzie Kremla nie radzą sobie z atakami hakerów. Wykradli dane rządowych kont bankowych

Grożą ujawnieniem danych, w tym kody do kont bankowych ważnych klientów, ich umowy i zastrzeżone numery telefonów. Wszyscy zobaczą finanse Putina? To możliwe, bo dziennikarzom "Kyiv Post" udało się potwierdzić autentyczność oświadczenia o ataku na software ministerstwa finansów i Banku Centralnego. Dodatkowo "Kyiv Post" podaje, iż rządowi specjaliści od miesięcy walczą z grupą hakerów, ale jak dotąd nie udało się udaremnić ich kolejnych włamań.

Sonda
Ile potrwają jeszcze rządy Putina w Rosji?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Sukcesem będzie już połowa punktów

Pytanie 1 z 10
Jeszcze Polska nie zginęła...
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ Czy Putin użyje broni jądrowej? Ekspert mówi, co może nas czekać
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają