Władimir Putin kończy 70 lat. W rosyjskiej TV panika: Ukraińcy będą chcieli zepsuć mu urodziny

i

Autor: AP/Alexei Nikolsky; Twitter/Marcus Walker Władimir Putin kończy 70 lat. W rosyjskiej TV panika: "Ukraińcy będą chcieli zepsuć mu urodziny"

To jego ostatnie urodziny?

70. urodziny Putina. W rosyjskiej telewizji panika. "Ukraińcy będą chcieli zepsuć mu urodziny"

2022-10-07 9:29

Rosyjski dyktator 7 października kończy 70 lat. Jeden z jego największych propagandystów, gwiazdor państwowego kanału telewizyjnego Rossija-1, obawia się, że urodziny dyktatora mogą nie przebiec w spokojnej atmosferze. Według niego, "złośliwi" Ukraińcy będą robić wszystko, by "zrujnować mu urodzinowy dzień". Co wiemy o Putinie? Możliwe np., że jest starszy, niż podają oficjalne źródła.

Kiedy urodził się Władimir Putin?

Kto wie, czy Władimir Władimirowicz Putin rzeczywiście urodził się 7 października 1952 roku? Wiera Putina, dziś mieszkająca w Gruzji i utrzymująca, że jest jego biologiczną matką, twierdzi, że Władimir jest jej nieślubnym synem i przyszedł na świat dwa lata wcześniej, w 1950 roku. John Sweeney, autor wydanej w tym roku książki "Killer in the Kremlin" przypomina, że we wczesnej młodości Putin był gangsterem: lokalnym zbirem, członkiem osiedlowego gangu, zajmującego się pospolitą przestępczością. "Putin sprawuje władzę od ponad 22 lat, a to spowodowało przegnicie wszystkich instytucji w Rosji. Zanim został szpiegiem, był gangsterem. Co robią gangsterzy? Pilnują, by nie było nowych ludzi poza tymi, z którymi dorastali" - mówił pisarz dla PAP.

Władimir Putin ma urodziny. Był strasznym dzieckiem

Od dzieciństwa były z nim problemy, nauczyciele wspominali go jako agresywnego, skłonnego do awantur i bójek chłopca. Z ulicznego gangu Putin trafił prosto do KGB, dokąd zgłosił się sam. Potem ukończył szkołę dla szpiegów w Moskwie i został wysłany do NRD, gdzie odpowiadał za werbunek agentury. Po drodze się ożenił - poślubił stewardessę, Ludmiłę Szkriebniewą, doczekał się z nią dwóch córek. Gdy się rozwodzili ona wyglądała, jakby kamień spadł jej z serca. W lipcu 1998 Putin roku na krótko został powołany na szefa FSB, czyli służb, które zastąpiły komunistyczne KGB. Jego "wielka" kariera zaczęła się tuż przed rokiem 2000, gdy Borys Jelcyn mianował go premierem. Od tamtego czasu już nie oddał władzy. 

Putin kończy 70 lat. Nie żyje już od kilku?

Na temat Putina powstają niezliczone ilości plotek i teorii spiskowych. Mówi się między innymi, że od dawna nie żyje, a zastępuje go sobowtór, a może nawet trzech. Niepotwierdzoną informacją jest też jego związek z "najbardziej elastyczną kobietą w Rosji", czyli byłą gimnastyczką, Aliną Kabajewą, z którą podobno ma czwórkę dzieci, a której ostatnio nakazał poddanie się aborcji. Bardzo wiele mówi się o chorobach Putina: ma mieć między innymi raka krwi, wątroby i Parkinsona.  

Rosyjska telewizja: "Chcą zniszczyć mu dzień urodzin!"

Od momentu inwazji na Ukrainę jego pozycja w Rosji jest coraz gorsza. Buntują się przeciwko niemu nawet najbliżsi współpracownicy, a wielu komentatorów politycznych nie ma wątpliwości: to mogą być ostatnie urodziny Putina. Tymczasem w rosyjskiej państwowej telewizji wciąż są tacy, którym do Putina jest niezwykle blisko. Jedną z takich osób jest Władimir Sołowjow, gwiazda stacji Rossija-1, jeden z najwierniejszych i najbardziej agresywnych propagandystów Kremla. I to właśnie on bardzo się boi, że Ukraińcy nie pozwolą Putinowi godnie świętować jego siedemdziesiątki. W czwartek (6 października) w swoim programie wyraził przekonanie, że w najbliższych dni siły ukraińskie będą bardzo aktywne tylko po to, by zrujnować Putinowi urodziny. "Na pewno dzisiaj i jutro to będą bardzo intensywne dni, bo wróg będzie atakował ze wszystkich kierunków. Jego celem jest zepsucie urodzin prezydenta Putina". 

Sonda
Czy znasz kogoś, kto popiera działania Putina?
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ Czy Putin użyje broni jądrowej? Ekspert mówi, co może nas czekać
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany