Wielkie święto Moskwy. Putin osobiście otworzył największy w Europie diabelski młyn. Działał jeden dzień

i

Autor: AP, twitter Putin nie ma dobrej passy

"Niszczy wszystko, czego się dotknie"

Klapa w Moskwie. Putin otworzył "największy w Europie" diabelski młyn. Działał jeden dzień

2022-09-12 9:24

10 września stolica Rosji obchodziła swoje święto. Z tej okazji w Moskwie zostało oddane do użytku wielkie koło widokowe. Otworzył je sam Władimir Putin. "To wyjątkowa konstrukcja, wysoka na 140 metrów. Nie ma czegoś takiego w Europie" - mówił rosyjski dyktator o "Słońcu Moskwy". Pech chciał, że dzień później atrakcja już nie działała. "Niszczy wszystko, czego się dotknie".

Podczas gdy w Ukrainie toczy się wojna, w której Rosjanie coraz gorzej sobie radzą, w Moskwie z wielką pompą świętowano 875-lecie tego miasta. Jak podała agencja TASS, w imprezie zdalnie wzięli udział prezydent Rosji Władimir Putin i mer Moskwy Siergiej Sobianin. Ten pierwszy oficjalnie otworzył nową atrakcję stolicy, czyli obrotowe koło obserwacyjne "Słońce Moskwy". "To wyjątkowa konstrukcja, wysoka na 140 metrów. Nie ma czegoś takiego w Europie. Bardzo ważne jest, aby ludzie mieli możliwość wyluzowania się z rodziną i przyjaciółmi" – mówił dumny Putin. Z kolei Sobianin kilka razy podkreślał, że nowo otwarty diabelski młyn jest największy w Europie. "Wcześniej był to London Eye w Londynie, ale od teraz Londyn jest drugi". Czy na pewno?

Putin oficjalnie otworzył "Słońce Moskwy". Od razu miało awarię

Zaledwie dzień później, w niedzielę, 11 września, "Słońce Moskwy" co prawda działało, ale z usterkami. Jak donosi "Kommiersant", kilka osób utknęło na wysokości 140 metrów, po czym podjęto decyzję o wyłączeniu atrakcji. Diabelski młyn nie działał przez kilka godzin, a jego zarządca wydał komunikat. "»Słońce Moskwy« wznowiło pracę, ale z ograniczeniami. Decyzja o przeniesieniu ruchu odwiedzających na inne dni została podjęta, aby wykluczyć sytuacje awaryjne ze względu na dużą liczbę osób, które chcą jeździć".

CZYTAJ TAKŻE: Królowa Elżbieta II nie żyje. Jest reakcja Putina. Królowa kiedyś go obraziła?

„Putin już przegrał. Rosjanom zakażą wiz do UE?”

Nowa atrakcja turystyczna Moskwy zepsuta po jednym dniu. "Wszyscy tak robią"

Prawda jest jednak taka, że koło nie działa, a wszystkim, którzy wykupili bilety na przejażdżkę nim między 11 a 25 września, zaoferowano zwrot pieniędzy za bilety lub ich wymianę na "atrakcyjne gadżety". Mimo wszystko zarządca "Słońca Moskwy" wciąż się broni. Na profilu atrakcji na Telegramie można przeczytać, że każdy taki diabelski młyn na świecie na początku jest awaryjny. "Najwyższe na świecie koło obserwacyjne, Oko Dubaju, zostało otwarte 21 października 2021 r., ale wkrótce zostało zamknięte z powodu zaplanowanych prac, zanim zostało ponownie otwarte 31 sierpnia. Melbourne Star wszedł do służby w grudniu 2008 roku, z dwuletnim opóźnieniem. W eksploatacji przez cały czas było 40 dni. The Eye of London został otwarty 31 grudnia 1999 roku, ale został udostępniony publiczności dopiero w marcu. Powód: usterka jednej z kapsuł kabinowych, która została naprawiona przez kilka miesięcy po oficjalnym otwarciu (...)". Kupujecie to?

CZYTAJ TAKŻE: Kochanka Putina "wyszła z bunkra". To szok jak się zmieniła! Ma apel do nastolatek

Sonda
Czy Polsce i krajom bałtyckim grozi bezpośrednia agresja militarna Putina?

Klapa "Słońca Moskwy". To wina Putina?

Internauci są bezlitośni. "Putin niszczy wszystko, czego się dotknie"; "Oto słynna rosyjska myśl technologiczna"; "U nich tak zawsze - otwarcie z pompą i zaraz klapa. Tak samo będzie z wojną" - to tylko niektóre komentarze. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE