Wojna o aborcję w USA

i

Autor: AP Wojna o aborcję w USA

Wojna o aborcję w USA! Masowe protesty, aresztowani i ranni. ZDJĘCIA

2022-06-25 21:20

Przez Stany Zjednoczone przetacza się fala protestów po decyzji sądu w sprawie aborcji! W piątek Sąd Najwyższy USA orzekł, że amerykańska konstytucja nie gwarantuje kobietom prawa do aborcji. To sprawia, że każdy stan będzie osobno ustalał obowiązujące w tej kwestii przepisy. Wszystko wskazuje na to, że ponad połowa stanów wprowadzi całkowity zakaz aborcji.

Zakaz aborcji w USA. Ponad połowa stanów go wprowadzi

Całkowity zakaz aborcji w USA? Prawdopodobnie w ponad połowie stanów! Wielu Amerykanów przeżywa szok po piątkowej decyzji Sądu Najwyższego, który orzekł, że amerykańska konstytucja wcale nie gwarantuje kobietom prawa do aborcji, w związku z czym prawo dotyczące przerywania ciąży będzie zależeć wyłącznie od władz danego stanu. Tymczasem wiele władz stanowych od dawna przy pomocy rozmaitych kruczków prawnych i utrudnień dąży do całkowitego zakazania lub radykalnego ograniczania prawa do aborcji. Wszystko wskazuje na to, że ponad połowa stanów wprowadzi teraz całkowity zakaz przerywania ciąży bez względu na to, czy zagraża ona życiu kobiety i czy płód ma istotne wady!

Kobiety nie mają prawa do aborcji. Protesty na ulicach

Na amerykańskich ulicach zawrzało. Na ulice wyszli zarówno zachwyceni przeciwnicy aborcji, jak i przeciwnicy zmuszania do bycia w ciąży i rodzenia dzieci. Jak podaje "New York Post", w weekend w USA aresztowano co najmniej 25 uczestników protestów. W niektórych miejscach policja użyła gazu łzawiącego. W Cedar Rapids w stanie Iowa doszło do groźnego incydentu - w grupę protestujących przeciwko wyrokowi Sądu Najwyższego wjechała ciężarówka. Jedna kobieta została odwieziona do szpitala.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Benedykt XVI POZWANY za tuszowanie pedofilii! "Miałem 12 lat, on wiedział"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Papież Franciszek o SEKSIE przed ślubem! Zapowiada zmiany

Sonda
Czy aborcja powinna być karana, jak zabójstwo?

Roe przeciwko Wade. O co chodzi?

Emocje sięgają zenitu. Dlaczego Sąd Najwyższy podjął taką decyzję? Chodziło o podważenie wiążącej mocy sądowego precedensu z 1973 roku w tak zwanej sprawie Roe przeciwko Wade. Sąd uznał wówczas, że każda kobieta ma prawo do aborcji, ponieważ wynika to prawa do prywatności i wolności gwarantowanych przez 14. poprawkę do konstytucji, przy czym przyznał stanom możliwość ograniczania przerywania ciąży w drugim i trzecim trymestrze - pod warunkiem, ze ciąża nie zagraża życiu lub zdrowiu kobiety.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szokujące oskarżenia Rosji wobec Polski. "Zabiliśmy 80 polskich najemników"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowe informacje o "chorobie Putina". Zaskakująca teoria ekspertów

QUIZ. NAJGŁUPSZE przepisy prawne w USA. Nie ma szans byś odgadł, czego zabraniają ludziom!

Pytanie 1 z 10
Czego nie można robić w Logan County w stanie Kolorado?
Express Biedrzyckiej - Joanna Senyszyn: Prawo do aborcji, to prawo za życiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE