Kartki na mięso

i

Autor: Shutterstock, Twitter Kartki na mięso

"To planowe działanie"

Wracają kartki na mięso i nabiał? "Są masowo drukowane". To nagranie mówi wszystko

2022-12-06 15:26

Rosyjskie media donoszą, że w jednej z drukarni w Tule, mieście położonym w europejskiej części Rosji, zaczęto masowo drukować kartki na żywność. "Sądząc po zdjęciach, bony są drukowane na mięso i produkty mięsne, mleko i nabiał, ryby i przetwory rybne, a także na sól jadalną" - podaje jeden z portali. W Rosji jest aż tak źle?

"W mieście Tuła rozpoczęto drukowanie bonów żywnościowych. Zdjęcia wykonane w jednej z drukarni zostały opublikowane na kanale telegramu Dvach. Sądząc po komentarzu autora wpisu, zlecenie druku otrzymała jedna z tamtejszych drukarni" - donosi rosyjski lokalny portal Tula Press. Dodaje, że potwierdził te informacje u źródła i przytacza oficjalny komunikat lokalnych władz. 

Rosja wprowadza kartki na żywność? "Prace są planowane"

"Ministerstwo Przemysłu i Handlu Regionu Tuła pracuje nad aktualizacją dokumentów, dotyczących zaopatrzenia ludności w żywność i produkty nieżywnościowe. Takie prace są przewidziane w obowiązujących przepisach i są planowane" - głosi oświadczenie.

Sankcje na Rosję działają? "Próba poradzenia sobie z niedoborem towarów"

Doniesienia skomentował Anton Heraszczenko, doradca szefa ministerstwa spraw wewnętrznych Ukrainy. "Bony żywnościowe drukowane w Tule w Rosji to próba poradzenia sobie z niedoborem podstawowych towarów. Znaczki są przeznaczone na sól, nabiał, mięso itp. Lokalne władze twierdzą, że w ten sposób dbają o rosyjską ludność". 

Sonda
Czy jesz mięso?
Express Biedrzyckiej - prof. Agnieszka Legucka: Rosnąca agresja Rosji pokazuje, że sankcje działają