Królewskie afery

Wszystkie skandale i romanse rodziny królewskiej. Te historie kładły się cieniem na rządach Elżbiety II

W czwartek po południu wszystkie media na świecie obiegła informacja, że w wieku 96 lat, zmarła królowa Elżbieta II. Odeszła ona w swojej letniej posiadłości Balmoral w Szkocji. Elżbieta II, była najdłużej panującą monarchinią. Niestety przez wiele lat skandale i romanse członków rodziny królewskiej kłady się cieniem na jej rządach.

W czwartek, 8 września po południu Pałac Buckingham poinformował o śmierci królowej Elżbiety II. Monarchini zmarła popołudniu w swojej leniej posiadłości w Balmoral w otoczeniu rodziny. Jednak historia jej 70. lat rządów Elżbiety II, ma wiele rys, głównie za sprawą skandali i romansów członków rodziny królewskiej, które w historii Windsorów, nie są żadną nowością.

Czytaj również: "Operacja London Bridge". Tak wygląda precyzyjny plan po śmierci królowej Elżbiety II

Niewątpliwie jednym z pierwszych największych skandali w rodzinie królewskiej, był ten jeszcze za czasów panowania króla Edwarda VIII. W 1936 roku, czyli w tym samym roku w którym wstąpił na tron, król Edward abdykował, by poślubić swoją ukochaną, dwukrotną rozwódkę, amerykankę Wallis Simpson. To był niewybaczalny czyn, Kościół nie uznawał bowiem małżeństwa z rozwodnikami.

Przeczytaj koniecznie: Królowa Elżbieta II nie żyje. Jest data pogrzebu. Wiemy, jak będzie wyglądało "pożegnanie stulecia"

Mówiono, że to właśnie dlatego Edward VIII abdykował i praktycznie został wygnany z kraju. Dopiero w 2004 roku przyznano, że przymus abdykacji, nie był jednak wynikiem chęci poślubienia amerykańskiej piękności, a wynikiem sympatyzowania Edwarda VIII z nazistami.

Przeczytaj koniecznie: Kto zostanie królem Anglii po śmierci Elżbiety II? Książę Karol obejmie tron w Wielkiej Brytanii?

Poniżej prezentujemy galerię, w której znajdziecie wszystkie historie miłosne i skandale, które kładły się cieniem na rządach Elżbiety II.

96-letnia Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii
Sonda
Czy zasmuciła Cię wiadomość o śmierci Elżbiety II?
Nasi Partnerzy polecają