Wybory 2020: Duda wygrał w USA. Wyniki z zagranicy

2020-07-13 7:51 zw
Wybory 2020. Frekwencja wyborcza. Rekordowo wysoka
Autor: shutterstock

Jak głosowali Polacy za granicą podczas wyborów prezydenckich 2020? Wstępne doniesienia mówią o tłumach przed komisjami wyborczymi. W Albanii frekwencja wyniosła... 98,28 proc. We Francji wygrywa Rafał Trzaskowski, amerykańska polonia postawiła za to na Andrzeja Dudę.

Ogromne kolejki przed lokalami wyborczymi i wysoka frekwencja - tak wyglądały wybory prezydenckie 2020 wśród Polaków głosujących za granicą. Podano już wstępne wyniki z niektórych państw, w tym ze Stanów Zjednoczonych. Jak się okazało, nasi rodacy za oceanem poparli Andrzeja Dudę, jednak przewaga urzędującego prezydenta nie była tak wysoka, jak podczas poprzednich wyborów. Polacy w USA tym razem oddali na Dudę 54,96 proc. głosów, podczas gdy na Rafała Trzaskowskiego 45,04 proc. głosów.

Tymczasem opublikowano też wstępne wyniki wyborów 2020 z Paryża. Wynik wskazuje na ogromną przewagę Rafała Trzaskowskiego. Jak się okazuje, w stolicy Francji w II turze wyborów prezydenckich na Andrzeja Dudę zagłosowało 2893 uprawnionych Polaków, a na Rafała Trzaskowskiego 5739, są to jednak wyniki z trzech obwodów wyborczych, a do podliczenia został jeszcze jeden, gdzie oddano ponad 3 tysiące głosów. W sumie we Francji głosowało w niedzielę 11743 Polaków, podczas gdy do głosowania było uprawnionych 15423.

II Tura wyborów: tak głosowali Polacy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze