Ogromna tragedia

Wypadek polskiej rodziny na Węgrzech. Nie żyją trzy osoby, w tym 4-letnie dziecko

2023-06-19 16:34

Samochód osobowy na polskich numerach wjechał w poniedziałek rano (19 czerwca) w naczepę ciężarówki (również na polskich numerach) na jednej z dróg ekspresowych na Węgrzech - poinformowała węgierska policja. Ojciec, matka i dziecko zginęli na miejscu. Drugie z dzieci walczy o życie.

Do wypadku doszło w poniedziałek, 19 czerwca zaraz po godz. 8 rano na drodze ekspresowej M86 w kierunku Szombathely na zachodzie Węgier, w pobliżu miejscowości Repcelak. - Samochód osobowy marki Opel uderzył z dużą prędkością w naczepę samochodu ciężarowego marki Mercedes na polskich numerach rejestracyjnych, który zaczął hamować z powodu przebicia opony - poinformował portal 112 Press.

Zobacz: Anastazja nie żyje. W Grecji znaleziono ciało 27-letniej Polki

Kierujący pojazdem 31-letni mężczyzna, a także 29-letnia kobieta i 4-letnie dziecko zginęli na miejscu wypadku w wyniku odniesionych ran. Drugie dziecko zostało w ciężkim stanie przetransportowane do szpitala helikopterem.

Początkowo informowano jedynie o samochodzie na polskich numerach rejestracyjnych. W wiadomości przesłanej PAP węgierska policja potwierdziła, że osoby, które zginęły, były obywatelami Polski.

Po południu droga w kierunku Szombathely – po niezbędnych czynnościach przeprowadzonych przez policję – została odblokowana.

Sonda
Czy ostatnio straciłeś kogoś bliskiego?
Koszmarny wypadek pod Warszawą. Nastolatek potrącony na przejściu dla pieszych. Dziecko trafiło do szpitala