Wzięła piękny ślub. Po dwóch dniach przeszczepili jej nerkę byłej żonie męża

2021-06-15 9:00
Mniej ślubów cywilnych w Warszawie. Małżeństwo już nas nie interesuje?
Autor: Canva.com Mniej ślubów cywilnych w Warszawie. Małżeństwo już nas nie interesuje?

Niezwykły gest 56-letniej Amerykanki! Mało która druga żona zdobyłaby się na coś takiego wobec pierwszej. Debby Neal-Strickland (56 l.) zdecydowała się oddać własną nerkę... byłej żonie swojego męża. I to zaledwie dwa dni po swoim pięknym ślubie. Debbie i Jim Merthe (56 l.) z Florydy pobrali się 10 lat po rozwodzie mężczyzny z Mylaen Merthe (59 l.). Tymczasem 59-latka cierpiała od 30 lat na poważną chorobę nerek i potrzebowała przeszczepu. Debby postanowiła zostać dawcą i badania wykazały, że jest to możliwe. Operacja się udała i cała trójka żyje w przyjaźni.

Mało która kobieta lubi byłe partnerki swojego męża, ale w przypadku tej rodziny z Florydy jest całkowicie inaczej. Ta historia wyciska łzy z oczu! Debby Neal-Strickland (56 l.) i Jim Merthe (56 l.) z Florydy pobrali się 10 lat po rozwodzie mężczyzny z Mylaen Merthe (59 l.). Para młoda żyje w przyjaźni z pierwszą żoną mężczyzny, ale nikt nie spodziewał się, że Debbie może zdobyć się na aż tak piękny gest wobec eks-partnerki swojego świeżo upieczonego męża. O co chodziło? Otóż Melaen Merthe cierpiała od 30 lat na poważną chorobę nerek i potrzebowała przeszczepu. Debby postanowiła zostać dawcą i badania wykazały, że jest to możliwe.

NIE PRZEGAP: Dramat w rodzinie królewskiej! Meghan Markle okradła księżniczkę?!

- Ona jest człowiekiem i potrzebowała nerki, a ja miałam zdrową nerkę, którą mogłam oddać - mówi Debby Neal-Strickland w rozmowie z "Good Morning America". - Poza tym ona jest matką dwójki dzieci mojego faceta i niebawem wspólnie zostaną dziadkami. Lekarze sami nie mogli uwierzyć, jak bardzo nasze organizmy do siebie pasują. To wygląda jak celowe działanie Boga, jak przeznaczenie - dodaje 56-latka, a obdarowana przez nią była żona dodaje, że teraz "czuje się jak nowo narodzona".

NIE PRZEGAP: Matka udusiła pięcioro dzieci i rzuciła się pod pociąg

Pacjentka po przeszczepie nerki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze