Zakaz wyjazdu z kraju dla niezaszczepionych! Podano termin

2022-01-02 16:00
Zakaz wyjazdu z kraju dla niezaszczepionych! Podano termin
Autor: Shutterstock

Zakazano wyjeżdżania z kraju osobom, które nie przyjęły szczepionki na koronawirusa, w tym trzeciej dawki! W tym kraju opuszczenie państwa bez "paszportu covidowego" jest niemal niemożliwe, wyjątki są dopuszczalne, ale nie będą robione bez istotnego powodu. Władze kraju, w którym zakazano wyjazdu za granicę osobom niezaszczepionym, podały już termin wejścia nowych przepisów w życie.

Czy już niebawem bez świadectwa przyjęcia szczepionki na koronawirusa nie będzie możliwe normalne życie? Coraz więcej krajów wprowadza restrykcje dla niezaszczepionych, przykładowo we Włoszech bez dowodu na przyjęcie szczepienia nie można nawet korzystać z komunikacji publicznej. Teraz kolejny kraj wprowadza tego typu obostrzenia. Kraj, w którym od 10 stycznia zakazano wyjeżdżania z kraju osobom, które nie przyjęły szczepionki na koronawirusa lub przyjęły tylko dwie pierwsze dawki, to Zjednoczone Emiraty Arabskie. W tym kraju opuszczenie państwa bez aktualnego "paszportu covidowego" jest niemal niemożliwe, wyjątki są dopuszczalne, ale nie będą robione bez istotnego zdaniem władz powodu. Według "The National News" te wyjątki to osoby, które nie mogą się zaszczepić ze względów zdrowotnych oraz wyjeżdżające z kraju ze "względów humanitarnych", co nie zostało ujęte bardziej precyzyjnie.

NIE PRZEGAP: Coraz więcej dzieci z Omikronem w szpitalach! "Przerażająca faza pandemii"

Sonda
Czy pojawienie się wariantu Omikron w jakiś sposób wpłynęło na twoje życie codzienne?

Obostrzenia wprowadzono pomimo faktu, iż 92 proc. mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest w pełni zaszczepionych. Jednak według władz wzrost dziennej liczby zakażeń (2556 w ciągu ostatniej doby) to argument za "przykręceniem śruby" opornym wobec szczepień. To nie koniec restrykcji. Nie zaszczepieni urzędnicy nie będą teraz wpuszczani do biur.

NIE PRZEGAP: Jennifer Lopez pokazała swoje NAJSEKSOWNIEJSZE zdjęcia! 53-latka zachwyca

NIE PRZEGAP: Potężna wpadka na scenie! Stanik SPADŁ z Miley Cyrus na żywo w telewizji

Edyta Górniak prawie dwa lata nie wyjeżdżała z Polski. Jak sobie radzi bez paszportu covidowego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE