FIFA odmówiła Zełeńskiemu

i

Autor: AP FIFA odmówiła Zełeńskiemu

Skąd ta decyzja?

Zełenski chciał przemówić w czasie finału mundialu. FIFA się nie zgadza

2022-12-16 14:01

CNN informuje w piątek, 16 grudnia, o szokującej decyzji, jaką podjęła FIFA. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, poprosił podobno o możliwość wygłoszenia orędzia o pokoju na świecie przed rozpoczęciem niedzielnego finału mistrzostw świata w Katarze. Jego prośba została jednak odrzucona. Dlaczego?

W niedzielę, 18 grudnia, zostanie rozegrany ostatni, finałowy mecz tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej. W Katarze zagrają przeciwko sobie Argentyna i Francja. I właśnie przed tym spotkaniem Wołodymyr Zełenski chciał wygłosić orędzie o pokoju na świecie. Jak informuje CNN, prezydent objętej wojną Ukrainy zwrócił się z prośbą o to, by za pośrednictwem łącza wideo przekazać kibicom z całego świata swoje pokojowe przesłanie. Wygląda jednak na to, że nie będzie mieć takiej możliwości. 

Zełenski przemówi na finale w Katarze? "Rozmowy trwają"

Źródło bliskie administracji Zełenskiego przekazało stacji, że FIFA odrzuciła prośbę prezydenta. "Myśleliśmy, że FIFA chce wykorzystywać swoją platformę dla czynienia większego dobra" - przekazał CNN wyraźnie zaskoczony negatywną reakcją Federacji informator. Dodał jednocześnie, że być może jednak coś się zmieni, ponieważ "rozmowy między Ukrainą a FIFA wciąż trwają". Organizacja na razie nie skomentowała sprawy.

Wojna na Ukrainie. Finał mundialu bez orędzia Zełenskiego?

Tymczasem CNN przypomina, że prośba Zełenskiego nie jest niczym zaskakującym. "Kijów wielokrotnie próbował wykorzystać najważniejsze światowe wydarzenia, niezależnie od ich tematyki, do utrzymania globalnej uwagi na wojnie na Ukrainie". 

Sonda
Czy uważasz, że Zełenski powinien wygłosić orędzie o pokoju podczas finału mundialu?
Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Bieniek: Nie wyobrażam sobie spotkania Putina z Zełenskim
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany