Złodzieje TYCH psów to prawdziwa plaga. Są brutalni, uzbrojeni i terroryzują właścicieli

2022-01-17 10:36
Szok! Złodzieje TYCH psów to już prawdziwa plaga. Są brutalni, uzbrojeni i terroryzują właścicieli
Autor: SHUTTERSTOCK To stosunkowo rzadka rasa

Choć może trudno w to uwierzyć, do kradzieży tej konkretnej rasy psów dochodzi w USA coraz częściej. Ich właściciele czują się mocno zagrożeni, bo złodzieje są coraz bardziej bezwzględni i brutalni. Tak było choćby w miniony weekend, gdy dwie kobiety zostały napadnięte w czasie spaceru. Napastnicy wymierzyli do nich z broni, ukradli klucze do domu, portfele i psa.

Skradziony piesek miał na imię Tito, a do bulwersującej napaści doszło w sobotę (15 stycznia) wieczorem w San Francisco. Takich sytuacji jest jednak w Stanach Zjednoczonych o wiele więcej i przybierają coraz bardziej brutalny charakter. PAP przywołuje historię z listopada ubiegłego roku. "Czekałam aż Merlyn załatwi swoją potrzebę, kiedy zobaczyłam dwóch ludzi; zanim się obejrzałam, jeden z nich stał naprzeciwko mnie z wycelowaną we mnie bronią i kazał oddać psa" - mówiła dla AFP Marieke Bayens z Kalifornii, której suczka została porwana. Złodziei najbardziej interesuje jedna rasa: buldog francuski. Dlaczego? Bo na psy trzeba czekać: to rzadka rasa, a jej mioty są stosunkowo niewielkie. Na czarnym rynku przedstawiciele tego gatunku osiągają ceny od 3,5 do 5 tysięcy dolarów (od 14 do prawie 20 tysięcy złotych). Wiceprezeska Amerykańskiego Związku Kynologicznego, Brandi Hunter Munden, komentuje: "Do wzrostu kradzieży doprowadził również wzrost popularności tej rasy, ale używanie przemocy to nowe i niepokojące zjawisko".

CZYTAJ TAKŻE: Przeszczepili mu serce świni, teraz wyszła na jaw jego brutalna przeszłość. "To on!"

Szok! Złodzieje TYCH psów to już prawdziwa plaga. Są brutalni, uzbrojeni i terroryzują właścicieli
Autor: SHUTTERSTOCK Łupem złodziei padają buldogi francuskie
Porzucone psy czekają na adopcję

Najwięcej kradzieży buldogów francuskich notuje się w Hollywood - bo to właśnie tam występują licznie - tę rasę szczególnie bowiem upodobały sobie gwiazdy. Jedną z najbardziej znanych osób, jakie straciły w podobny sposób ukochane zwierzaki, jest Lady Gaga. PAP, powołując się na AFP, przypomina: podczas porwania dwóch buldogów gwiazdy, Koji i Gustava, postrzelono pracownika, który je wyprowadzał. Gaga zaoferowała wówczas pół miliona dolarów nagrody (prawie 2 miliony złotych) za pomoc w odnalezieniu pupili. W końcu zwierzaki do niej wróciły. 

CZYTAJ TAKŻE: Szok! Ogromny ptasznik sterroryzował pociąg. Pasażerowie zachowali zimną krew!

CZYTAJ TAKŻE: Czwarta dawka szczepionki przeciwko Covid-19 jest już pewna. Kto ją dostanie?

Sonda
Wolisz psy czy koty?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE