#Hot16Challenge2. MEDYCY śpiewają albo robią... pompki [WIDEO]

2020-05-21 16:58 abe
#Hot16Challenge2_Krakowskie Pogotowie Ratunkowe
Autor: Krakowskie Pogotowie Ratunkowe

W serwisie YouTube króluje przebojowa (w przenośni i dosłownie) akcja, łącząca w sobie PRZYJEMNE z POŻYTECZNYM, bo jej celem jest zbieranie funduszy na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem. Medycy też ją wspierają.

Przypomnijmy, że akcję zainicjował hip-hopowiec (lub raper – jak kto woli) Solar. Inicjując ją napisał „Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale i wszystkich słuchaczy. Możesz wpłacić pieniądze na zbiórkę którą stworzyłem, ale jeśli wolisz wesprzeć inaczej, żaden problem”. Wyzwany/nominowany ma nagrać wideo i wyrapować 16 wersów pod dowolny podkład, a następnie wskazać kolejnego wykonawcę, który swoją „szesnastkę” winien przedstawić w ciągu 72 godzin. Na początku nominować mieli się hip-hopowcy, ale gdy do grona dołączyli politycy, to granice się otwarły. I nic dziwnego, że wśród podejmujących wyzwania w ramach #Hot16Challenge2 są ludzie czynnie związani z ochroną zdrowia, jak ich to się określa – działający „na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem”, czyli ratownicy medyczni i lekarze.

Prowadzący blog RATOWNICZY.net Grzegorz Nowak został nominowany przez kolegę po fachu. Wyzwania nie przyjął, zadał sobie trudu, by zebrać „szesnastki” w wykonaniu ratowników medycznych. „Jeśli chodzi o same ratownicze i medyczne wykonania utworów w ramach akcji #hot16challenge2 – podziwiam każdego z Koleżanek i Kolegów przede wszystkim za to, że im się chciało. Na rapowaniu i śpiewaniu znam się zapewne tak samo jak prezydent, jednak wyobrażam sobie, że przygotowanie takiego nagrania to nie jest godzina czy dwie pracy. Przez lata pisania bloga i innych aktywności w internecie dobrze zdaję sobie sprawę, jak wygląda wykonywanie wolontariatu po godzinach spędzonych na dyżurach. Szacuneczek więc dla Was, Znajomi i Nieznajomi za to, że macie jeszcze energię do działania w tych trudnych czasach i czerpiecie z tego przyjemność! Jedziemy!” – wyjaśnia Grzegorz Nowak.

Korzystamy po części z riserczu blogera, by rozreklamować kawałki wykonane przez tych, którzy celem są celem akcji #Hot16Challenge2. No bo skoro każdy (podobno) śpiewać może, to dlaczego nie mogą rapować ratownicy lub lekarze? Sami zobaczcie i posłuchajcie, jak im to wychodzi. Lepiej od prezydenta RP i kontrowersyjnego posła Konfederacji?

Tutaj ratownicy nie śpiewają, bo nie potrafią, więc pompują ile fabryka dała. Challenge z pompkami już lata temu krążył po FB, mając na celu zwiększenie świadomości na temat występowania PTSD czyli zespołu stresu pourazowego. I krąży dalej! – przypomina Grzegorz Nowak.

Jan Świtała wyrapował co nieco o swojej pracy.

MDB (ratownik na majku), czyli Klaudia Marchewka z pewnością na scenie czuje się tak pewnie, jak za kółkiem w ambulansie. Ma talent!

Dawid Ciemięga jest lekarzem walczącym z „prawdami”, że przez 5G mamy epidemię i wszyscy będziemy zaczipowani niczym roboty. Zresztą o tym też jest mowa w jego „szesnastce”.

Chirurg Paweł, czyli Paweł Kabata z Gdańska ma talent. W programie „Mam talent” byłby zauważony.

A taka jest „szesnastka” ekipy Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Na marginesie: to najstarsze pogotowie ratunkowe w Polsce i jedno z pierwszych, które powstały w Europie.

"Zgodnie z danymi przekazanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia liczba ratowników medycznych na dzień 1 kwietnia 2019 r. wynosiła 23 419. Powyższa liczba stanowi liczbę etatów lub równoważników etatów ratowników medycznych wykazanych w umowach o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. W tym ratownicy medyczni wykonujący zawód w zespołach ratownictwa medycznego stanowią 19 901, z czego 14 950 ratowników medycznych udzielało medycznych czynności ratunkowych w zespołach ratownictwa medycznego, a pozostałe 3 802 udzielało świadczeń opieki zdrowotnej w szpitalnych oddziałach ratunkowych" - podało w 2019 r. Ministerstwo Zdrowia. 

Czytaj SUPER EXPRESS bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. KLIKNIJ tutaj.