Jak wzmocnić włosy i paznokcie?

2022-05-22 9:44
Kobieta, piękne lśniące włosy
Autor: SHUTTERSTOCK Kobieta, piękne lśniące włosy

Po zimie włosy i paznokcie wielu z nas straciły blask i stały się kruche i łamliwe. Podpowiadamy, w jaki sposób możemy je wzmocnić odpowiednią suplementacją.

Głównym elementem budującym zarówno nasze włosy, jak i paznokcie jest keratyna. Jej deficyt może powodować osłabienie płytek paznokci i pogorszenie kondycji włosów. Marka Aliness ma w swojej ofercie produkty, których suplementacja może pomóc przywrócić naszym włosom i paznokciom odpowiedni blask po zimie.Cynk organiczny marki Aliness bierze udział w tworzeniu białek, w tym także keratyny, dlatego jest tak ważny dla zdrowia włosów i paznokci. Wzmacnia strukturę pasm i płytki.

Zobacz także: Takie kosmetyki lubimy. Multizadaniowy krem nawilżający

Krzem organiczny marki Aliness zapobiega łamaniu się paznokci i wypadaniu włosów. Sprawia, że włosy stają się bardziej wytrzymałe, elastyczne i grubsze. Oprócz tego krzem pełni w organizmie bardzo ważne role, wpływa na wiele życiowych funkcji. Jest niezbędnym składnikiem budulcowym tkanki łącznej, z której zbudowane są ściany naczyń krwionośnych, skóra, ścięgna, błony śluzowe, zastawki serca oraz układ kostno-stawowy. Krzem ma również udział w budowie ścian komórkowych.

Biotyna marki Aliness zwana jest też witaminą H lub witaminą B7. Jej niski poziom może mieć wpływ na łamliwość paznokci i słabą kondycję włosów, dlatego jej suplementacja jest bardzo ważna. Biotyna uczestniczy w transporcie siarki do macierzy paznokcia i cebulek włosów, która jest głównym budulcem keratyny.

Źródło: materiały prasowe 

Po przerwie spowodowanej pandemią wróciły juwenalia, tak bawią się studenci.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze artykuły