Koronawirus we Włoszech. Ten szpital jest WINNY epidemii? Premier Włoch OSKARŻA lekarzy

2020-02-25 10:32 katk
Strach przed koronawirusem? Na Podkarpaciu GRYPA zabiła już 3 osoby
Autor: Unsplash/MathaDominguez

Koronawirus rozprzestrzenia się w ekspresowym tempie! Można już mówić o epidemii, która wywołała panikę i sparaliżowała Włochy. Premier kraju Giuseppe Conte uważa, że wie, gdzie jest źródło koronawirusa we Włoszech i wskazuje na jeden ze szpitali, który według niego nie przestrzegał zasad bezpieczeństwa.

Koronawirus sieje zgrozę we Włoszech. Dosłownie z godziny na godzinę rośnie liczba zarażonych wirusem z Chin. Na chwilę obecną szacuje się, że jest to około 200 osób zarażonych. Na koronawirusa we Włoszech zmarło już 7 osób. Północną część kraju otoczono kordonem sanitarnym - mieszkańcy nie mogą opuszczać czerwonych stref ani nikt nie jest do nich wpuszczany. Premier Giuseppe Conte wskazał winnego epidemii koronawirusa we Włoszech. - Mamy dwa ogniska, a współwinny powstaniu jednego z nich jest szpital, który nie przestrzegał ustalonych procedur - stwierdził w telewizji RAI. Co prawda premier nie powiedział wprost, o którą placówkę chodzi, ale prasa wskazuje na szpital w Codogno. To tam kilka dni temu stwierdzono pierwszy przypadek zakażenia wirusem na terenie Włoch u 38-letniego mężczyzny. Chory nie wiedział, że jest zakażony i przebywał wśród innych pacjentów na pogotowiu. Dopiero po drugiej wizycie badanie potwierdziło obecność patogenu.

Włoskie media informują, że kilka osób z personelu medycznego, które miały kontakt z chorym, jest zarażonych koronawirusem. Wiadomo też, że pogotowie w Codogno jest zamknięte.

Włochy walczą z koronawirusem. Już 4 osoby nie żyją

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze