Laboratorium Diagnostyka

i

Autor: Materiały prasowe

Laboratorium przyszłości w Warszawie

2022-08-08 14:58

Diagnostyka to laboratoria medyczne, które wykonują ponad 3 tysiące różnych badań ze wszystkich dziedzin medycyny laboratoryjnej. W ostatnim czasie w Warszawie powstało Laboratorium Centralne Diagnostyki nazwane przez inwestorów „Laboratorium Przyszłości” - to aktualnie największa i najnowocześniejsza tego typu placówka w Polsce. Przy nowoczesnym laboratorium, powstał również Punkt Pobrań o wysokim standardzie. Jest dostępny dla mieszkańców Warszawy przez 7 dni w tygodniu.

W „Laboratorium Przyszłości” zastosowano niespotykane na polskim rynku rozwiązania, m.in. wertykalny transport próbek pomiędzy piętrami, czyli automatyczny transport próbek, nie wymagający ingerencji człowieka. W laboratorium sięgnięto także po zaawansowane rozwiązania technologiczne i urządzenia wiodących w obszarze diagnostyki laboratoryjnej producentów m.in. marekAbbott, DiaSorin, EUROIMMUN, Roche, Siemens, Sysmex.

W obiekcie znajdują się w sumie trzy laboratoria: całodobowe Laboratorium Centralne, wykonujące badania rutynowe i wysokospecjalistyczne 7 dni w tygodniu, Medyczne Laboratorium Mikrobiologiczne i Laboratorium Histopatologiczne.

Obecnie w warszawskim Laboratorium Centralnym można wykonać w ciągu roku ponad 12 mln badań, ale docelowo będzie to ponad 50 mln badań rocznie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze artykuły