Nastolatek stracił wzrok i słuch przez chipsy. Jak zła dieta NISZCZY nasz organizm?

2019-09-07 23:46 katk
Dziecko, chipsy, niezdrowa dieta
Autor: East News

Pewien nastolatek z Bristolu, który przez kilka lat odżywiał się jedynie fast foodami, stracił wzrok i słuch. Niezdrowa dieta zniszczyła jego organizm do tego stopnia, że lekarze nie dają mu szans na powrót do zdrowia. Jak śmieciowe jedzenie wpływa na nasz organizm?

Amatorów fast foodów nie brakuje, choć lekarze na każdym kroku przestrzegają przed efektami niezdrowego odżywiania się. Co gorsza - wśród nich są także dzieci. Przykładem tragicznych skutków diety śmieciowej może być 19-latek z Wielkiej Brytanii, który przez fast foody nie widzi ani nie słyszy. Przez 10 lat jadł same kiełbaski, frytki, chipsy i wysoko przetworzoną żywność. Zła dieta doprowadziła do powstania u 19-latka neuropatii nerwu wzrokowego. Teraz jego stan jest na tyle poważny, że lekarze nie dają mu szans na odzyskanie wzroku.

Jak niezdrowa dieta wpływa na nasze zdrowie? Jest bogata w węglowodany, tłuszcze trans, sól i cukier, a nie ma w niej podstawowych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników odżywczych. Już pomijając skutki takie jak zgaga czy niestrawność, to śmieciowe jedzenie może powodować cukrzycę, miażdżycę, otyłość, upośledzają działanie mózgu, co skutkuje problemami z koncentracją i pamięcią. Fast foody są pełne wzmacniaczy smaku, przez co działają na nasze kubki smakowe i łatwo się od nich uzależnić.