Test na koronawirusa z Lidla. Jak go wykonać? [KROK PO KROKU]

Szybkie testy antygenowe dostępne w LIDL Polska
Autor: Lidl Szybkie testy antygenowe dostępne w LIDL Polska

Lidl jako pierwsza sieć handlowa w Polsce wprowadziła do sprzedaży szybkie testy antygenowe w kierunku SARS-COV-2, przeznaczone do samokontroli. Produkt ten pozwala wykryć antygeny wirusa w wymazach z przedniej części nosa. Wynik uzyskujemy już po 15 minutach oraz, jak przekonuje sieć testy są te bardzo dokładnie. Wiarygodność diagnostyczna testu jest bardzo wysoka, o czym świadczą wskaźniki swoistości (99,20 proc.), dokładności (98,72 proc.) oraz czułości testu na poziomie 96,77 proc. Postanowiliśmy to sprawdzić i przekonać się, czy wykonanie takiego testu jest proste i jak się ono obywa. Zobacz, jak zrobić testy antygenowy na koronawirusa z Lidla.

Testy antygenowe na koronawirusa w Lidla

Szybki test antygenowy w kierunku SARS-CoV-2 jest wyrobem medycznym do diagnostyki in vitro używanym w diagnostyce zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Test oferowany przez Lidla pozwala w jakościowy sposób wykryć antygen wirusa SARS-CoV-2 w wymazach z przedniej części nosa (jedynie 2,5 cm) u osób z podejrzeniem zakażenia COVID19. Testy od Boson Biotech są oferowane wyłącznie w zestawie pięciu sztuk. Do każdego testu dołączona jest sterylna wymazówka, probówka, roztwór ekstrakcyjny oraz instrukcja. Testy oferowane są wyłącznie w zestawie pięciu sztuk i będą kosztować 19,80 zł za 1 test, czyli 99 zł za opakowanie 5-sztukowe.

Jak wykonać test antygenowy z Lidla w domu. Krok po kroku

1) Otwórz ampułkę z roztworem ekstrakcyjnym i całą jej zawartość przelej do próbówki. Ta czynność jest dosyć prosta, jednak trzeba uważać, by nie płyn nie dostał się do oczu i ust.

2) Otwórz opakowanie z wymazówką uważając przy tym, by końcówka do pobierania wymazów nie została w między czasie zanieczyszczona. 

3) Ostrożnie wprowadź wymazówkę do nosa na mniej więcej 2,5 cm w głąb, pokręć nią kilka razy, czynność tą powtórz w drugiej dziurce. Nie jest to przyjemne uczucie, noc mocno swędzi. 

4) Wymazówkę umieść w próbówce z roztworem ekstrakcyjnym i pozostaw ja tam na minutę. 

5) Ściśnij próbówkę palcami, by jak największa ilość roztworu wycisnęła się z nasączonej wymazówki. 

6) Zatkaj próbówką dołączonym do niej kroplomierzem.  

7) Wyciśnij kilka kropel roztworu na kasetkę z wynikami. Proces od tego momentu mocno przypomina wykonanie test ciążowego, musisz odczekać około 15-20 minut, by uzyskać wynik. Nie można sprawdzać go później ponieważ wynik jest wtedy niemiarodajny. 

Wyniki: 

Jeżeli po upływie 15-20 minut zobaczymy dwie kreski (przy literze C i T) to wynik jest dodatni i wskazuje na zarażenie koronawirusem. Jedna kreska przy literze C oznacza wynik ujemny, a kreska przy literze T to znak, że wynik testu jest nieważny. 

Express Biedrzyckiej - Radosław Fogiel: Wybór Banasia na szefa NIK był błędem
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze
Najnowsze artykuły