35 stopni w cieniu. Afrykańskie upały nad Polską. Gdzie będzie najgorzej? Mapa pogodowa na żywo

2022-06-18 8:10
35 stopni w cieniu. Afrykańskie upały nad Polską. Gdzie będzie najgorzej? Mapa pogodowa na żywo
Autor: Unplash 35 stopni w cieniu. Afrykańskie upały nad Polską. Gdzie będzie najgorzej? Mapa pogodowa na żywo

IMGW ostrzega przed upałami. Obowiązują ostrzeżenia 2. i 1. stopnia. W sobotę (18 czerwca) na zachodzie Polski będzie bardzo gorąco. Upały wystąpią także w niedzielę, 19 czerwca. Specjaliści radzą, aby w upał nie wychodzić z domu, jeżeli nie jest to koniecznie. Trzeba też pić dużo wody.

Weekend upłynie w Polsce pod znakiem upałów. W sobotę (18.06) nad zachodnią część kraju napłynie ciepłe zwrotnikowe powietrze. W całym kraju będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza na wschodzie kraju, 26 stopni w Warszawie, do 32 w Wielkopolsce i 33 stopni w woj. lubuskim. Jak informuje IMGW, może popadać na Suwalszczyźnie, Warmii i Mazurach, na Pomorzu, i w woj. zachodniopomorskim. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie nad samym morzem chwilami dość silny i porywisty do 40 km/h, z kierunków zachodnich i południowo-zachodnich.

Czytaj też: Gdzie jest burza w Polsce, 18 czerwca? Potworny upał, a potem... IMGW ostrzega! Radar burz online

Upał w stolicy. Tu możesz się ochłodzić

Noc z soboty na niedzielę będzie pogodna i ciepła. Temperatura minimalna wyniesie od 13 do 15 stopni Celsjusza na wschodzie i północnym-wschodzie, w centrum 17 stopni, a na zachodzie od 18 do 20 stopni. - To będzie tak zwana noc tropikalna, kiedy temperatury przekraczają 18 stopni – powiedział PAP Michał Ogrodnik, dyżurny synoptyk IMGW.

Bardzo gorąco zapowiada się niedziela (19.06.22). - W niedzielę temperatura niemal w całej Polsce, z wyjątkiem jej północnej części, przekroczy 30 stopni Celsjusza. Na zachodzie może być nawet 35 stopni, dlatego wydaliśmy już ostrzeżenia przed upałami – poinformował Michał Ogrodnik.

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz mówi prawdę o warunkach w gospodarstwie. Wali prosto z mostu. "Ludzie się dziwują"

Sonda
Lubisz kiedy jest upał?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE