35 stopni w cieniu. Afrykańskie upały nad Polską. Gdzie będzie najgorzej? Mapa pogodowa na żywo

i

Autor: Unplash 35 stopni w cieniu. Afrykańskie upały nad Polską. Gdzie będzie najgorzej? Mapa pogodowa na żywo

35 stopni w cieniu. Afrykańskie upały nad Polską. Gdzie będzie najgorzej? Mapa pogodowa na żywo

2022-06-18 8:10

IMGW ostrzega przed upałami. Obowiązują ostrzeżenia 2. i 1. stopnia. W sobotę (18 czerwca) na zachodzie Polski będzie bardzo gorąco. Upały wystąpią także w niedzielę, 19 czerwca. Specjaliści radzą, aby w upał nie wychodzić z domu, jeżeli nie jest to koniecznie. Trzeba też pić dużo wody.

Weekend upłynie w Polsce pod znakiem upałów. W sobotę (18.06) nad zachodnią część kraju napłynie ciepłe zwrotnikowe powietrze. W całym kraju będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza na wschodzie kraju, 26 stopni w Warszawie, do 32 w Wielkopolsce i 33 stopni w woj. lubuskim. Jak informuje IMGW, może popadać na Suwalszczyźnie, Warmii i Mazurach, na Pomorzu, i w woj. zachodniopomorskim. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie nad samym morzem chwilami dość silny i porywisty do 40 km/h, z kierunków zachodnich i południowo-zachodnich.

Czytaj też: Gdzie jest burza w Polsce, 18 czerwca? Potworny upał, a potem... IMGW ostrzega! Radar burz online

Upał w stolicy. Tu możesz się ochłodzić

Noc z soboty na niedzielę będzie pogodna i ciepła. Temperatura minimalna wyniesie od 13 do 15 stopni Celsjusza na wschodzie i północnym-wschodzie, w centrum 17 stopni, a na zachodzie od 18 do 20 stopni. - To będzie tak zwana noc tropikalna, kiedy temperatury przekraczają 18 stopni – powiedział PAP Michał Ogrodnik, dyżurny synoptyk IMGW.

Bardzo gorąco zapowiada się niedziela (19.06.22). - W niedzielę temperatura niemal w całej Polsce, z wyjątkiem jej północnej części, przekroczy 30 stopni Celsjusza. Na zachodzie może być nawet 35 stopni, dlatego wydaliśmy już ostrzeżenia przed upałami – poinformował Michał Ogrodnik.

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz mówi prawdę o warunkach w gospodarstwie. Wali prosto z mostu. "Ludzie się dziwują"

Sonda
Lubisz kiedy jest upał?