Czy Ziemi grozi katastrofa kosmiczna? Odpowiedź w zielonogórskim Planetarium Wenus

planetarium
Autor: Agnieszka Zalewska

5 grudnia odbędzie się tam kolejne spotkanie w ramach cyklu „Czwartkowe spotkania z nauką”.

Spotkanie zatytułowane będzie tym razem: „Planetoidy – czy Ziemi grozi katastrofa kosmiczna?”. Podczas spotkania uczestnicy zastanowią się m. in. nad scenariuszem zdarzeń w przypadku, gdyby planetoida uderzyła w Ziemię.

- Bardzo popularny temat, taki, myślę, który zaciekawi nie tylko osoby, które się interesują astronomią, ale również takich, którzy może dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z wiedzą o kosmosie. To wstąpienie przedstawi dr Michał Żejmo z Uniwersytetu Zielonogórskiego, z Wydziału Fizyki i Astronomii – mówi w rozmowie z Radiem ESKA Marta Blonkowska z zielonogórskiego planetarium.

A tuż przed wydarzeniem odbędzie się spotkanie z zespołem Can Can Fly.

- Zaprezentuje się nasz zespół, zespół Can Can Fly, czyli młodzi ludzie, którzy biorą udział w konkursie CanSat 2020. Powiedzą oni kilka słów o sobie, ale też powiedzą o konkursie, powiedzą, co już udało im się zrobić, jakie jeszcze wyzwania przed nimi – dodaje Marta Blonkowska.

Najbliższe wydarzenie w ramach „Czwartkowych Spotkań z Nauką” 5 grudnia o godzinie 18 w Planetarium Wenus w Zielonej Górze.