Groźny wypadek w Zielonej Górze. Samochód potrącił rowerzystkę [WIDEO]

2021-08-05 10:48
Samochód potrącił rowerzystkę w Zielonej Górze
Autor: materiały policji

Kolejny już w wakacje wypadek z udziałem rowerzysty w Zielonej Górze. Na przejeździe rowerowym przy rondzie Jana Pawła II samochód osobowy potrącił rowerzystkę. Ranna kobieta trafiła do szpitala. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

Do groźnego wypadku doszło w poniedziałek (2 sierpnia) na przejeździe rowerowym przy rondzie Jana Pawła II w Zielonej Górze. Kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce i potrącił ją, gdy ta przejeżdżała w wyznaczonym miejscu przez jezdnię. Kobieta przewróciła się na jezdnię, doznając m.in. złamania kończyny.

To kolejny już wypadek na przejeździe rowerowym, do którego doszło w wakacje w Zielonej Górze. 23 lipca 68-letni rowerzysta został potrącony w rejonie skrzyżowania ul. Wyszyńskiego i Wiśniowej. Kierująca skodą 31-latka ominęła samochód, który zatrzymał się na prawym pasie, aby ustąpić pierwszeństwa rowerzyście, i wjechała wprost w jadącego rowerem mężczyznę. 68-latek upadając uderzył głową o asfalt i doznał poważnego urazu głowy.

Policjanci apelują o ostrożność na drogach, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.

„Dbajmy o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych oraz rowerzystów i pamiętajmy, że w razie zdarzenia z ich udziałem, zarówno piesi jak i rowerzyści ponoszą dużo poważniejsze konsekwencje z utratą zdrowia, a nawet życia włącznie – przypominają policjanci. - Bądźmy szczególnie ostrożni przy gwałtownych zmianach pogody - nagłych opadach deszczu czy oślepiającym słońcu, które może utrudniać widoczność i zmniejszać koncentrację kierujących.”

Potrącenie rowerzystki na przejeździe – niebezpieczne zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE