Jeden leżał pod autem, a drugi w krzakach. Złodzieje katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku [WIDEO]

2022-05-13 10:36
Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali na gorącym uczynku złodziei katalizatorów
Autor: mat. policji Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali na gorącym uczynku złodziei katalizatorów

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść katalizator z samochodu zaparkowanego w centrum miasta. Jeden ze złodziei ukrył się pod samochodem, a drugi w pobliskich krzakach. Całą akcję zarejestrowała policyjna kamera.

Kradzieże katalizatorów z samochodów zaparkowanych na ulicach i osiedlach są prawdziwą zmorą mieszkańców wielu polskich miast. Od plagi tej nie są też wolni mieszkańcy Zielonej Góry. W nocy z poniedziałku na wtorek (10/11 maja) zielonogórscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch złodziei, którzy próbowali ukraść katalizator z audi zaparkowanego na jednej z ulic w centrum miasta.

Ok. godz. 1 w nocy funkcjonariusze zauważyli audi A4, przy którym stał jakiś czarny przedmiot. Gdy podeszli bliżej, okazało się, że jest to lewarek samochodowy, a pod autem leży ubrany na czarno mężczyzna. Mężczyzna miał w ręku piłę, a obok niego leżało kilka innych narzędzi. Pod pojazdem znajdował się też częściowo już zdemontowany katalizator.

ZOBACZ TEŻ: W biały dzień napadł kobietę w centrum miasta. Szokujące sceny w Zielonej Górze [WIDEO]

Przy zatrzymanym mężczyźnie policjanci znaleźli kluczyki od opla vectry. Wkrótce też okazało się, że w zaparkowanym w pobliżu samochodzie znajdowały się liczne narzędzia mogące służyć do popełniania przestępstw. Funkcjonariusze podejrzewali, że zatrzymany mężczyzna nie działał sam i ktoś mógł mu pomagać, dlatego też postanowili dokładnie sprawdzić okolicę. Już po chwili zauważyli jakąś postać w pobliskich zaroślach, która na ich widok nagle położyła się na ziemię. Tak jak przypuszczali, był to wspólnik zatrzymanego chwilę wcześniej złodzieja, o czym świadczyły m.in. jego pobrudzone ręce i narzędzia, jakie miał przy sobie. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Złodzieje katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku

- Zatrzymani mężczyźni to 30-letni mieszkaniec Zielonej Góry i 38-latek z powiatu krośnieńskiego. Jeden z nich jest znany policji i był wcześniej notowany - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. - Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży katalizatora. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Noc Muzeów 2022 w Zielonej Górze. Sprawdź listę atrakcji [PROGRAM]

Policjanci sprawdzają teraz, czy zatrzymani mężczyźni nie mają na swoim koncie innych kradzieży, do których doszło na terenie Zielonej Góry i pobliskich miast.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE