Towar za ponad 1,2 mln zł

Kradli skrzynie biegów. Wpadli na gorącym uczynku podczas przeładunku

2024-04-12 7:57

Na początku lutego z parkingu jednej ze stacji paliw na terenie gminy Torzym została skradziona naczepa wraz z ładunkiem skrzyni biegów wartych milion złotych. Sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku, w chwili przeładunku skradzionych skrzyń. Trzech mężczyzn usłyszało poważne zarzuty, w tym między innymi paserstwa mienia znacznej wartości.

Na początku lutego  z parkingu jednej ze stacji paliw na terenie gminy Torzym skradziona została naczepa z ładunkiem, który stanowiły skrzynie biegów. Sprawą zajęli się kryminalni z komendy policji w Sulęcinie przy wsparciu kolegów z komendy wojewódzkiej w Gorzowie.

Dzień po przestępstwie, porzuconą naczepę znaleźli na swoim terenie zachodniopomorscy policjanci. Nie było w niej jednak skrzyń.

5 kwietnia, w Słońsku policjanci na gorącym uczynku zatrzymali mężczyzn, którzy byli właśnie w trakcie przeładunku skradzionych skrzyń biegów wartości ponad 1,2 mln zł.

- Części zostały zabezpieczone, a sprawcy zatrzymani i przewiezieni do sulęcińskiej jednostki – mówi mł. asp. Klaudia Biernacka, rzeczniczka policji w Sulęcinie.

Trzy osoby usłyszały zarzuty, z czego najsurowszy dotyczył paserstwa mienia znacznej wartości. Ponadto jeden z nich, 33- latek usłyszał zarzuty kierowania ciężarówką pomimo orzeczonego sądownie zakazu. Używał on również tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do ciągnika siodłowego i naczepy.

Decyzją sądu, został zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Biorąc pod uwagę obostrzenie odpowiedzialności karnej na paserstwo mienia znacznej wartości, podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Łączna wartości odzyskanego przez policjantów mienia, z uwzględnieniem wartości naczepy oraz skrzyń wyniosła niemal 1,4 mln zł. Już niedługo wróci ono do prawowitego właściciela.

QUIZ. Wiesz, ile lat grozi za to przestępstwo? W kilku przypadkach możesz doznać szoku

Pytanie 1 z 20
Jaka kara grozi za dostarczenie alkoholu osobie małoletniej?
Piraci na drogach. To oni stwarzają śmiertelne niebezpieczeństwo

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki