Lubuskie. 14-latek zepchnął radiowóz w czasie pościgu? Wziął mitsubishi brata i doprowadził do nieszczęścia [ZDJĘCIA]

2021-06-09 14:02
Lubuskie. 14-latek zepchnął radiowóz w czasie pościgu? Wziął mitsubishi brata i doprowadził do nieszczęścia [ZDJĘCIA]
Autor: KPP w Krośnie Odrzańskim Pościg za 14-latkiem prowadzącym mitsubishi. Chłopak wziął kluczyki od auta swojego brata i ruszył z dwoma kolegami nad jezioro w miejscowości Dąbie. Na policję trafiła informacja o ich przyjeździe, dlatego na miejsce udali się policjanci z Krosna Odrzańskiego. Namierzyli mitsubishi, gdy wyjeżdżało z parkingu, ale 14-latek nie wiedzieć czemu zaczął uciekać, więc rozpoczął się pościg. Gdy radiowóz zrównał się z pojazdem, nastolatek uderzył w policjantów

Pościg za 14-latkiem prowadzącym mitsubishi. Chłopak wziął kluczyki od auta swojego brata i ruszył z dwoma kolegami nad jezioro w miejscowości Dąbie. Na policję trafiła informacja o ich przyjeździe, dlatego na miejsce udali się policjanci z Krosna Odrzańskiego. Namierzyli mitsubishi, gdy wyjeżdżało z parkingu, ale 14-latek nie wiedzieć czemu zaczął uciekać, więc rozpoczął się pościg. Gdy radiowóz zrównał się z pojazdem, nastolatek uderzył w policjantów.

Lubuskie. 14-latek zepchnął radiowóz w czasie pościgu? Wziął mitsubishi brata i doprowadził do nieszczęścia

Pościg za 14-latkiem prowadzącym mitsubishi. Do zdarzenia doszło we wtorek 8 czerwca, gdy chłopak zabrał kluczyki od auta brata i ruszył z kolegami w wieku 15 i 19 lat nad jezioro Dąbie pod Krosnem Odrzańskim. O pojawieniu się nastolatków została poinformowana policja, dlatego na miejscu pojawił się patrol. Gdy mundurowi zobaczyli mitsubishi wyjeżdżające z parkingu, podjechali, włączając sygnały świetlne i alarmowe i nakazali 14-latkowi zatrzymać się. Ten jednak tylko przyspieszył i rozpoczął się pościg, który prowadził w kierunku miejscowości Pław.

- Gdy policjanci zrównali się z pojazdem, funkcjonariusz nakazał kierującemu uciekającego pojazdu zatrzymać się, jednak ten nie wykonał polecenia, a następnie uderzył w bok radiowozu. Po chwili stracił panowanie nad autem i zjechał do rowu. Z samochodu wybiegły trzy osoby i podjęły ucieczkę pieszo w różnych kierunkach. Policjant ruszył za kierującym, zatrzymując go. Okazał się nim 14-latek. Dyżurny w rejon zdarzenia zadysponował dodatkowe patrole, które w wyniku podjętych działań zatrzymały w miejscowości Pław dwóch młodych mężczyzn w wieku 15 i 19 lat. Zostali oni doprowadzeni do krośnieńskiej jednostki do wyjaśnienia. Pojazd trafił na policyjny parking - informuje policja w Krośnie Odrzańskim.

Czytaj też: Strażak z Żar zginął w zderzeniu ciężarówek na DK nr 27! Druga osoba w stanie ciężkim

14-latek uciekający mitsubishi przed policyjnym pościgiem przyznał się w obecności rodzica do zabrania kluczyków bratu, a następnie do kierowania autem i niezatrzymania się do kontroli drogowej. W rozmowie z policjantami oznajmił, że zaczął uciekać, gdyż się przestraszył. Jak się okazało, pojazd nie posiadał badań technicznych i nie był dopuszczony do ruchu. O dalszym losie 14-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Czytaj też: Tajemnicze zaginięcie 68-latka ze Wschowy! Wsiadł do auta i zniknął bez śladu

Czytaj też: Można już kupować bilety na lot z Zielonej Góry do Chorwacji! Ich cena zwala z nóg

Lubuskie. 14-latek zepchnął radiowóz w czasie pościgu? Wziął mitsubishi brata i doprowadził do nieszczęścia [ZDJĘCIA]

Zabił się na dziecięcym rowerku. Tragiczny wypadek w Piastowie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE