Gruzini pomagali Syryjczykom nielegalnie przekroczyć granicę

i

Autor: Nadodrzański OSG

Lubuskie: Gruzini pomagali Syryjczykom nielegalnie przekroczyć granicę

2022-04-19 14:33

Dwóch obywateli Gruzji oraz trzech cudzoziemców podających się za Syryjczyków zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej w Gubinie (woj. lubuskie). Jak ustalili strażnicy graniczni, Gruzini pomagali Syryjczykom nielegalnie przekroczyć polsko-niemiecką granicę.

W poniedziałek (18 kwietnia) w Gubinie funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań wspólnie ze strażnikami granicznymi z Zielonej Góry zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym podróżowało 5 mężczyzn. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że dwóch obywateli Gruzji w wieku 26 i 29 lat próbowało przewieźć nielegalnie przez granicę trzech cudzoziemców. Pasażerowie Gruzinów nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów, na podstawie których można byłoby ustalić ich tożsamość i obywatelstwo, ale wszyscy podawali się za obywateli Syrii.

ZOBACZ TEŻ: Historyczna wygrana Lotto w Świebodzinie. To się nazywa mieć szczęście!

- Z uwagi na niezgodny z prawem pobyt na terytorium Polski oraz za popełnienie przestępstwa polegającego na usiłowaniu niezgodnego z prawem przekroczenia granicy państwowej w porozumieniu z innymi osobami cudzoziemcy podający się za Syryjczyków zostali zatrzymani - poinformowała mjr Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. - Gruzinów zatrzymano za pomocnictwo w tym przestępstwie.

Dalsze czynności z zatrzymanymi mężczyznami prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście.

Sonda
Jak oceniasz pracę Straży Granicznej?
Driftował przed policyjnym radiowozem. Mandat powala!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE