Lubuskie. Zastrzelił psa z wiatrówki. Tłumaczył, że ma słaby wzrok

i

Autor: SHUTTERSTOCK Zdj. ilustracyjne.

Zabił psa

Lubuskie. Zastrzelił psa z wiatrówki. Tłumaczył, że ma słaby wzrok

2022-12-12 17:15

Policjanci z Sulechowa (woj. lubuskie) zatrzymali mężczyznę, który zastrzelił psa z wiatrówki. 67-latek usłyszał zarzut uśmiercenia zwierzęcia, zagrożony karą do trzech lat więzienia. Mężczyzna tłumaczył, że chciał jedynie wystraszyć czworonoga, a z powodu słabego wzroku, strzelił prosto do psa, zamiast obok zwierzęcia.

Sulechów. Zastrzelił psa z wiatrówki. 67-latek chciał wystraszyć czworonoga

Do zdarzenia doszło w piątek (9 grudnia) w Sulechowie. Tego dnia policjanci otrzymali zgłoszenie o psie, który wykrwawił się na skutek postrzału z wiatrówki, kiedy bez nadzoru właściciela biegał w okolicy jednej z posesji. Po rozpytaniu mieszkańców policjanci szybko ustalili, kto mógł strzelać w kierunku zwierzęcia. Zatrzymali 67-latka. Ten podczas przesłuchania przyznał się do strzelenia w kierunku psa, w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli także broń wiatrową, śrut oraz lotki.

Mężczyzna przyznał się do winy, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Tłumaczył się, że nie chciał trafić zwierzęcia, a jedynie je wystraszyć. To jednak nie zmienia faktu, że złamał prawo, a dokładnie zapisy artykułu nr 35 Ustawy o ochronie zwierząt – poinformowała Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. 67-latek tłumaczył, że wielokrotnie zwracał uwagę właścicielowi psa, że ten wypuszczony bez opieki załatwia się przed jego garażem.

W piątek 67-latek znowu zobaczył psa przed swoim garażem i wpadł na niefortunny pomysł, żeby wystraszyć zwierzę strzałem z wiatrówki. Niestety, jak sam przyznał z powodu słabego wzroku zamiast strzelić obok, trafił w czworonoga – powiedziała Barska.

Sonda
Czy jesteś za zaostrzeniem kar za znęcanie się nad zwierzętami?
Express Biedrzyckiej - gen. Stanisław KOZIEJ - Z Putinem u władzy ta wojna się nie skończy