Mordercze polowanie zakończyło się na środku drogi! Kierowcy zaczęli trąbić

i

Autor: shutterstock(2) Kierowcy jadący drogą w pobliżu Nowogrodu Bobrzańskiego w Lubuskiem byli świadkami ataku wilka na dorosłą sarnę, zdj. ilustracyjne

Ofiara jeszcze wierzgała nogami

Mordercze polowanie zakończyło się na środku drogi! Kierowcy zaczęli trąbić [WIDEO]

2023-09-12 14:38

Kierowcy jadący drogą w pobliżu Nowogrodu Bobrzańskiego w Lubuskiem byli świadkami ataku wilka na dorosłą sarnę. Wszystko działo się na środku jedni, ale kierowcy z nieznanych przyczyn próbowali przerwać polowanie. Jeden z nich ruszył autem w kierunku drapieżnika, a inni trąbili na zwierzę. Ostatecznie wilk chwycił mocno sarnę i ściągnął ją z drogi.

Wilk złapał sarnę na drodze pod Nowogrodem Bobrzańskim

Wilk upolował sarnę na środku drogi pod Nowogrodem Bobrzańskim - nagranie ze zdarzenia opublikował kanał youtubowy Poscigi. Widzimy na nim drapieżnika, który próbuje zabić wierzgającą nogami ofiarę. Znajdujący się dosłownie metry od całej sytuacji kierowcy próbują z nieznanych przyczyn przerwać polowanie. Jeden z nich rusza autem w kierunku wilka, ale ten zdaje się nie zwracać na to uwagi, natomiast inni trąbią na zwierzę. Drapieżnik w końcu chwyta mocno sarnę i sam ściąga ją z drogi - w tym momencie wideo się urywa.

Od kiedy wilk jest w Polsce pod ochroną?

Już od dobrych kilku lat z województwa lubuskiego i innych regionów Polski dobiegają informacje o częstszym niż wcześniej pojawianiu się wilków. Ich populacja rośnie głównie z uwagi na zmianę prawa jeszcze w latach 90. Od 1998 r. drapieżniki te są objęte w Polsce całkowitą ochroną.

Dzikie, egzotyczne zwierzęta. Rozpoznacie je, co o nich wiecie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Jak się nazywa słynny prowadzący/narrator programów przyrodniczych produkcji BBC, który od lat 50. XX w. przybliża nam życie dzikich zwierząt?