Motoambulans pojawi się w Zielonej Górze

2018-05-30 16:56 Maciej Juszczak
Motoambulans
Autor: wikipedia.org/LukaszKatlewa Motoambulans

Dobra wiadomość dla zielonogórzan. Zielonogórscy radni znaleźli pieniądze na zakup motocykla, który będzie służył jako karetka. Podobne rozwiązania funkcjonują już w innych polskich miastach.

Godziny szczytu i kilometrowe korki nie będą im już straszne. By skuteczniej i szybciej ratować życie, często w niedostępnych dla karetki miejscach, w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze już niebawem pojawi się motoambulans, czyli motocykl funkcjonujący jak karetka.

- W godzinach szczytu skrzyżowania są zatłoczone, więc motocykl ma tutaj ogromną przewagę. Może zjechać na chodnik, na ścieżkę leśną, która jest skrótem między osiedlami. A tutaj liczy się każda minuta - mówi zielonogórski lekarz i radny Robert Górski.

Motoambulans będzie również wykorzystywany na drogach krajowych czy trasach szybkiego ruchu. Gdy będzie taka potrzeba dotrze również na S3, gdzie często dochodzi do wypadków.

Motocykl ma kosztować 200 tysięcy złotych, a na jego wyposażeniu znajdzie się m.in. defibrylator,a także inny potrzebny sprzęt medyczny. Na lubuskich drogach pojawi się prawdopodobnie już w te wakacje.

Zobacz też: Zielona Góra stolicą tańca! Zbliża się Tancbuda Challenge

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE