Niesprawny autobus miał zawieźć uczniów na wycieczkę. „Bezpieczeństwo pasażerów było zagrożone”

2022-06-21 14:17
Niesprawny autobus miał zawieźć uczniów na wycieczkę
Autor: mat. policji

Policjanci z Nowej Soli (woj. lubuskie) nie dopuścili, by niesprawny autobus zabrał uczniów na wycieczkę. Funkcjonariusze ujawnili uszkodzenia, przez które bezpieczeństwo ok. 50 pasażerów byłoby zagrożone. Na szczęście usterki w porę zauważono i przewoźnik musiał podstawić inny autokar.

W poniedziałek (20 czerwca) policjanci z nowosolskiej drogówki zostali poproszeni o skontrolowanie autobusu, którym uczniowie jednej ze szkół mieli jechać na wycieczkę. Po dokładnym sprawdzeniu pojazdu okazało się, że opony autobusu były spękane, a ponadto rzeźba bieżnika na oponach przedniej osi była bardzo mocna zużyta.

- Funkcjonariusze ujawnili uszkodzenia, przez które bezpieczeństwo ok. 50 pasażerów byłoby zagrożone - podkreśla mł. asp. Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. - Decyzja była natychmiastowa i nieodwołalna: niedopuszczenie do dalszej jazdy oraz zatrzymanie dowodu rejestracyjnego.

ZOBACZ TEŻ: „Mama chyba ma zawał, pomóżcie nam!” Dramatyczny wyścig z czasem w Świebodzinie

Kierowca autobusu został ukarany mandatem karnym, a przewoźnik po kontroli musiał podstawić sprawny pojazd. Dopiero wtedy uczniowie mogli pojechać na wycieczkę.

- Policjanci systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym - informuje mł. asp. Justyna Sęczkowska. - Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę.

Sonda
Czy lubisz podróżować autobusami?
Wypadek autobusu szkolnego na przejeździe w Warlubiu. Jedna osoba (kierowca) nie żyje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE