Pędził na złamanie karku. Będzie go to drogo kosztowało. Pirat drogowy w rękach zielonogórskich policjantów

i

Autor: KMP Zielona Góra Pędził na złamanie karku. Będzie go to drogo kosztowało. Pirat drogowy w rękach zielonogórskich policjantów

Szaleniec na drodze!

Pędził na złamanie karku. Będzie go to drogo kosztowało. Pirat drogowy w rękach zielonogórskich policjantów

2022-10-14 22:11

Mimo surowych kar finansowych i punktów karnych, które na długo pozostają na koncie, wielu kierowców wciąż drastycznie łamie przepisy, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Tak było również w przypadku kierowcy mazdy, który prawie trzykrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Będzie go to słono kosztować.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 13 października. Policjanci z grupy SPEED pełnili służbę na drogach powiatu zielonogórskiego. W Niwiskach mundurowi zauważyli bardzo szybko jadącą Mazdę. Wideorejestrator zapisał prędkość pojazdu – prawie 130 km/h w terenie zabudowanym, czyli kierujący przekroczył dozwolony limit o ponad 70 kilometrów na godzinę!

- Policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca Czerwieńska kierującego Mazdą - tłumaczy podinspektor Małgorzata Barska z zielonogórskiej policji. - Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy 42-latka.

Policjanci przypominają, że od 17 września wzrosła ilość punktów karnych nakładanych na kierujących za poszczególne wykroczenia. Dotychczas górną granicą było 10 punktów – teraz 15. Punkty gromadzą się przez 2 lata, a przekroczenie 24 skutkuje zatrzymaniem uprawnień do kierowania. Ważną zmianą jest także "recydywa" przy popełnianiu wykroczeń drogowych. Kierujący, który w ciągu dwóch lat zostanie zatrzymany ponownie za to samo wykroczenie zapłaci podwójną wysokość mandatu karnego.

Sonda
Czy jesteś za surowszym karaniem piratów drogowych?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE