Pogoda na niedzielę. Gorący i burzowy dzień. Ostrzeżenia dla województw

2020-07-26 8:20 Magdalena Król
Pogoda w niedzielę może nas zaskoczyć! Czeka nas drastyczne załamanie aury? [PROGNOZA 26-27.07.2020]
Autor: pixabay.com/SturmjaegerTobi Pogoda w niedzielę może nas zaskoczyć! Czeka nas drastyczne załamanie aury? [PROGNOZA 26-27.07.2020]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia przed burzami z gradem. Żółty alarm dotyczy dwunastu województw. Ponadto synoptycy przygotowujący prognozy pogody na niedzielę oraz poniedziałek informują, że nie powinniśmy liczyć na upały. I mimo że w niedzielę termometry będą wskazywać nawet 29°C, to wysokiej temperaturze towarzyszyć będą gwałtowne burze i deszcz. Natomiast poniedziałek będzie nieco chłodniej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał żółty alert pogodowy dla 10 województw. Ostrzeżenia obowiązują w niedzielę, 26 lipca, od godziny 14:00 w województwie: zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, łódzkim, opolskim, śląskim małopolskim i podkarpackim.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, oraz porywami wiatru do 85 km/h. Miejscami grad – czytamy w komunikacie.

Pogoda na niedzielę [26.07.2020]

W niedzielę będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, od zachodu z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami, lokalnie z gradem. Jak poinformowali synoptycy deszcz nie będzie padał tylko na północnym wschodzie. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, a na Pomorzu, Kujawach i w Karpatach do 30 mm. Temperatura maksymalna od 23°C do 28°C, ale miejscami na Śląsku Dolnym oraz Kujawach termometry pokażą 29°C. Wiatr słaby i umiarkowany, jednak w czasie burz porywy wiatru mogą wynieść nawet 80km/h.

W nocy miejscami może przelotnie popadać oraz zagrzmieć. Lokalnie mogą występować mgły, które organiczną widoczność do 300 metrów. Na termometrach zobaczymy od 12°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burzy porywy wiatru do 60km/h.

Pogoda na poniedziałek [27.07.2020]

W poniedziałek na wschodzie kraju będzie duże zachmurzenie. Możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, burz oraz lokalnie gradu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, na Podkarpaciu i w Bieszczadach do 25 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane praz duże, gdzieniegdzie przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy od od 21°C do 26°C. Nad morzem chłodniej od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Szturm na polskie góry. Ogromne kolejki na szlakach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.