Ponad 120 sadzonek na plantacji pod Zieloną Górą. Niektóre miały nawet 2 metry!

2020-08-14 12:39
Uprawa konopi indyjskich zlikwidowana
Autor: Policja Lubuska Uprawa konopi indyjskich zlikwidowana

Trzech młodych mężczyzn znalazło nielegalny sposób na zarobek. W Kargowej pod Zieloną Górą policja zlikwidowała uprawę konopi indyjskich, która liczyła ponad 120 krzewów. Niektóre z nich sięgały wysokości 2 metrów. Właścicielom uprawy grozi 10 lat więzienia. Zostali tymczasowo aresztowani.

Kargowscy dzielnicowi namierzyli mężczyznę, a następnie odkryli plantację konopi indyjskich, którą ten się opiekował. Policjanci z Sulechowa zatrzymali jeszcze dwóch innych mężczyzn do tej sprawy. Na plantacji policjanci zabezpieczyli 124 sadzonki konopi w różnych fazach wzrostu – od 1,5 do 2 m. wysokości.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy gminy Kargowa w wieku 24 – 26 lat. Podczas wykonywania czynności procesowych policjanci znaleźli i zabezpieczyli na terenie plantacji ponad 400 gramów suszu ziela konopi o czarnorynkowej wartości co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. Krzewy z plantacji zostały zabezpieczone procesowo i wkrótce zostaną zniszczone.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty uprawy konopi oraz posiadania znacznej ilości ziela konopi za co zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzn. Decyzją Sądu Rejonowego w Świebodzinie, wydział zamiejscowy w Sulechowie, wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Strażacy wyciągnęli śmigłowiec, który runął do Wisły
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE