Seniorka straciła oszczędności życia. 72-letni oszust trafił do aresztu

i

Autor: mat. policji Seniorka straciła oszczędności życia. 72-letni oszust trafił do aresztu

86-latka straciła ponad 60 tys. zł

Seniorka straciła oszczędności życia. 72-letni oszust trafił do aresztu

2022-10-04 13:22

86-letnia mieszkanka Kożuchowa (woj. lubuskie) straciła przez oszustów ponad 60 tys. zł. Po kilku miesiącach policjantom udało się wytypować i zatrzymać jednego z oszustów. 72-letni mężczyzna pełnił rolę „odbieraka”, czyli osoby, która odbiera pieniądze od pokrzywdzonego. 72-latek został tymczasowo aresztowany. Policjanci poszukują teraz jego wspólników.

86-letnia mieszkanka Kożuchowa w powiecie nowosolskim straciła przez oszustów oszczędności życia. W czerwcu do seniorki zadzwoniła osoba, która nakłoniła ją do inwestycji w kredyt bankowy, dzięki któremu córka 86-latki miałaby osiągnąć spore zyski. Kobieta uwierzyła oszustom i chwilę po zakończonej rozmowie, zjawił się u niej mężczyzna, któremu przekazała ponad 60 tys. zł. Gdy seniorka zorientowała się, że została oszukana, powiadomiła o wszystkim policję.

Poszukiwaniami oszustów zajęli się policjanci z Nowej Soli. Śledztwo doprowadziło ich do mieszkańca województwa dolnośląskiego, który – jak wskazywały ustalenia śledczych – mógł mieć związek z oszustwem. Podejrzany mężczyzna został zatrzymany na przełomie września i października.

- Policjanci ustalili, że w grupie oszustów 72-latek pełnił rolę „odbieraka”, czyli osoby, która odbiera pieniądze od pokrzywdzonego - informuje mł. asp. Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. - Funkcjonariusze znaleźli u podejrzanego środki pieniężne, które zostały zabezpieczone do sprawy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił postawić 72-latkowi zarzut oszustwa, za co grozi mu nawet 8 lat więzienia. Decyzją Sądu Rejonowego w Nowej Soli mężczyzna został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

- Sprawa jest rozwojowa. Teraz trwa praca nad ustalaniem jego wspólników - dodaje mł. asp. Justyna Sęczkowska.

Sonda
Znasz kogoś, kto stracił pieniądze na rzecz oszustów?
W Gorzowie posypały się mandaty dla pieszych i kierowców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE