Mieszkanka powiatu żarskiego padła ofiarą oszustwa na pracownika banku

i

Autor: mat. policji Mieszkanka powiatu żarskiego padła ofiarą oszustwa "na pracownika banku"

Oszustwo na pracownika banku

Myślała, że rozmawia z pracownikiem banku. Straciła 70 tysięcy złotych

2022-09-12 13:50

70 tys. zł straciła w miniony weekend mieszkanka powiatu żarskiego, do której zadzwonił mężczyzna, podający się za pracownika banku. Oszust poinformował kobietę, że ktoś próbował wziąć kredyt w jej imieniu, a następnie przekonał ją, że jedynym sposobem na ochronę oszczędności, jest... przekazanie pieniędzy jemu.

Podczas minionego weekendu (10-11 września) jedna z mieszkanek powiatu żarskiego (woj. lubuskie) została oszukana metodą na „pracownika banku”. Z kobietą skontaktował się telefonicznie nieznany mężczyzna, który przedstawił się jako specjalista departamentu bezpieczeństwa jednego z banków. Oszust poinformował kobietę, że ktoś próbował wziąć kredyt w jej imieniu, po czym przekonał ją, że w celu odzyskania oszczędności musi złożyć wniosek kredytowy.

Nieświadoma oszustwa kobieta podała mężczyźnie dane, o które prosił, a następnie - w obawie przed utratą reszty oszczędności - przekazała mu swoje pieniądze za pośrednictwem kodu Blik. Dopiero, gdy połączenie z mężczyzną nagle się urwało, kobieta zorientowała się, że została oszukana.

Niszczycielska nawałnica przeszła przez Gorzów Wielkopolski

- Niech ta historia będzie przestrogą, ponieważ każdy z nas może zostać oszukany bez względu na wiek, czy wykształcenie. Oszuści wykorzystują w tym celu różne techniki manipulacji - podkreśla kom. Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. - Pozostańmy czujni za każdym razem, kiedy nieznana osoba prosi o przekazanie danych logowania do bankowości internetowej, kodu Blik lub kodu autoryzacji SMS.

Sonda
Czy kiedykolwiek padłeś/aś ofiarą oszustwa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE