Egzaminy na prawo jazdy odwołane. W tych miejscowościach trwa protest w WORD-ach!

i

Autor: pixabay.com Egzaminy na prawo jazdy odwołane. W tych miejscowościach trwa protest w WORD-ach!

Protest egzaminatorów

Odwołane egzaminy na prawo jazdy w Zielonej Górze i Gorzowie. Egzaminatorzy domagają się podwyżek

2022-09-12 10:29

W Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. odwołano w poniedziałek (12 września) dużą część egzaminów praktycznych na prawo jazdy. Powodem jest ogólnopolski protest egzaminatorów, którzy domagają się podwyżek i zmiany systemu egzaminowania.

W związku z ogólnopolskim protestem egzaminatorów w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. odwołano w poniedziałek (12 września) większość egzaminów praktycznych na prawo jazdy.

WORD w Zielonej Górze poinformował, że w poniedziałek zgodnie z planem przeprowadzone będą egzaminy teoretyczne, a z praktycznych jedynie te na kat. D. Pozostałe egzaminy - zarówno w Zielonej Górze jak i w Tomaszowie/Żaganiu - nie odbędą się. Jedynym pocieszeniem dla kursantów jest fakt, że opłaty za odwołane egzaminy im nie przepadną. Osoby zapisane na ten dzień proszone są o kontakt z Biurem Obsługi Klienta WORD w Zielonej Górze.

Jak przekazał dyr. WORD w Zielonej Górze Edward Jakubowski, z 17 egzaminatorów pracujących w Ośrodku do pracy przyszło w poniedziałek tylko dwóch. Pozostali przekazali, że udają się do lekarzy i będą na zwolnieniach lekarskich. Na razie nie wiadomo jak długo egzaminatorzy będą na zwolnieniach, a co za tym idzie - trudno określić, jak długo egzaminy będą zawieszone z powodu ich nieobecności.

O krok od tragedii! Wjechał na rondo Fordońskie na czerwonym świetle

W Gorzowie Wielkopolskim odwołano w poniedziałek egzaminy praktyczne kat. B, B+E oraz T. Zgodnie z planem odbywają się jedynie egzaminy teoretyczne wszystkich kategorii oraz egzaminy praktyczne kat. C oraz C+E. Tu również opłata wniesiona za odwołany egzamin nie przepada i będzie ją można wykorzystać przy ustalaniu nowego terminu egzaminu.

Egzaminatorzy uczestniczący w ogólnopolskim proteście domagają się podwyżek i zmiany systemu egzaminowania.

Sonda
Za którym razem zdaliście egzamin na prawo jazdy? Tylko szczerze!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki