Egzaminy na prawo jazdy odwołane. W tych miejscowościach trwa protest w WORD-ach!

i

Autor: pixabay.com Egzaminy na prawo jazdy odwołane. W tych miejscowościach trwa protest w WORD-ach!

Protest egzaminatorów

Odwołane egzaminy na prawo jazdy w Zielonej Górze i Gorzowie. Egzaminatorzy domagają się podwyżek

2022-09-12 10:29

W Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. odwołano w poniedziałek (12 września) dużą część egzaminów praktycznych na prawo jazdy. Powodem jest ogólnopolski protest egzaminatorów, którzy domagają się podwyżek i zmiany systemu egzaminowania.

W związku z ogólnopolskim protestem egzaminatorów w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. odwołano w poniedziałek (12 września) większość egzaminów praktycznych na prawo jazdy.

WORD w Zielonej Górze poinformował, że w poniedziałek zgodnie z planem przeprowadzone będą egzaminy teoretyczne, a z praktycznych jedynie te na kat. D. Pozostałe egzaminy - zarówno w Zielonej Górze jak i w Tomaszowie/Żaganiu - nie odbędą się. Jedynym pocieszeniem dla kursantów jest fakt, że opłaty za odwołane egzaminy im nie przepadną. Osoby zapisane na ten dzień proszone są o kontakt z Biurem Obsługi Klienta WORD w Zielonej Górze.

Jak przekazał dyr. WORD w Zielonej Górze Edward Jakubowski, z 17 egzaminatorów pracujących w Ośrodku do pracy przyszło w poniedziałek tylko dwóch. Pozostali przekazali, że udają się do lekarzy i będą na zwolnieniach lekarskich. Na razie nie wiadomo jak długo egzaminatorzy będą na zwolnieniach, a co za tym idzie - trudno określić, jak długo egzaminy będą zawieszone z powodu ich nieobecności.

O krok od tragedii! Wjechał na rondo Fordońskie na czerwonym świetle

W Gorzowie Wielkopolskim odwołano w poniedziałek egzaminy praktyczne kat. B, B+E oraz T. Zgodnie z planem odbywają się jedynie egzaminy teoretyczne wszystkich kategorii oraz egzaminy praktyczne kat. C oraz C+E. Tu również opłata wniesiona za odwołany egzamin nie przepada i będzie ją można wykorzystać przy ustalaniu nowego terminu egzaminu.

Egzaminatorzy uczestniczący w ogólnopolskim proteście domagają się podwyżek i zmiany systemu egzaminowania.

Sonda
Za którym razem zdaliście egzamin na prawo jazdy? Tylko szczerze!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE