Seryjny podpalacz zatrzymany w Żarach

i

Autor: mat. policji Policjanci z Żar zatrzymali seryjnego podpalacza

Lubuskie

Seryjny podpalacz zatrzymany w Żarach. 64-latek usłyszał 8 zarzutów

2022-08-12 13:29

Policjanci z Żar (woj. lubuskie) zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię podpaleń na terenie miasta. 64-latek miał podpalać pojemniki i kosze na śmieci, powodując szkody opiewające na ponad 21 tys. zł. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy na terenie Żar (woj. lubuskie) doszło do kilku niewyjaśnionych pożarów pojemników i koszy na śmieci. Ostatnie zgłoszenia o serii podpaleń pojemników na odpady w rejonie ul. Zielonogórskiej wpłynęły do Komendy Powiatowej Policji w Żarach w środę (10 sierpnia). Tym razem jednak, dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu, udało się policjantom wytypować podejrzanego.

- Jeszcze tego samego dnia żarscy kryminalni zatrzymali wytypowanego mężczyznę, który w eksperymencie procesowym wskazał miejsca, w których dokonywał podpaleń pojemników i koszy na śmieci - poinformowała podinsp. Sylwia Rupieta z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. - Eksperyment procesowy potwierdził, że wskazane miejsca podpaleń są tożsame z tymi, o których zawiadamiali policję pokrzywdzeni.

Zatrzymanym mężczyzną okazał się 64-letni mieszkaniec Żar. Łączną wartość wyrządzonych przez niego szkód oszacowano na ponad 21 tys. zł. 64-latek usłyszał 8 zarzutów zniszczenia mienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Jelenia Góra: Furiat skatował kierowcę autobusu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE