Zielonogórscy policjanci zaopiekowali się porzuconymi psami

i

Autor: mat. policji Zielonogórscy policjanci zaopiekowali się porzuconymi psami

Lubuskie

Porzucone psy błąkały się po jezdni. Interweniowali policjanci

2022-08-11 11:17

Zielonogórscy policjanci zaopiekowali się psami, które zostały porzucone przez właściciela w miejscowości Kotowice. Nieufne i przestraszone psy błąkały się po jezdni. Funkcjonariusze nakarmili je i napoili, a następnie przekazali pracownikom schroniska dla zwierząt. Teraz zajmą się poszukiwaniami ich nieodpowiedzialnego właściciela.

W środę (10 sierpnia) zielonogórscy policjanci zostali powiadomieni o dwóch pieskach, które stały zdezorientowane na środku jezdni w miejscowości Kotowice. Zwierzęta zostały prawdopodobnie porzucone przez właściciela i wystraszone błąkały się po drodze. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy, którzy zaopiekowali się czworonogami.

Policjanci nakarmili i napoili początkowo nieufne psy i powiadomili schronisko dla zwierząt w Zielonej Górze. Do czasu przyjazdu pracowników schroniska zwierzęta znajdowały się pod troskliwą opieką policjantki. Po tym jak zwierzęta trafiły bezpiecznie do schroniska, funkcjonariusze przystąpili do wyjaśniania, jak psy znalazły się na drodze i kto je tam porzucił.

Zielonogórscy policjanci zaopiekowali się porzuconymi psami

i

Autor: mat.policji Zielonogórscy policjanci zaopiekowali się porzuconymi psami

- Takie przypadki wcale nie są odosobnione, zwłaszcza w czasie wakacji, kiedy to właściciele nie wiedząc co zrobić, niestety porzucają zwierzęta, najczęściej psy, w miejscowościach oddalonych o kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt kilometrów, żeby zwierzę nie mogło samo wrócić - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. - Policjanci zapamiętali zwłaszcza jeden taki przypadek, kiedy to przejeżdżający wcześnie rano przez jedną z miejscowości mężczyzna, zauważył psa przywiązanego do słupa. Po interwencji policjantów i umieszczeniu zdjęcia w internecie przez pracowników schroniska, bardzo szybko zgłosił się właściciel.

Sonda
Lubisz psy?
Pojechali na wakacje i uratowali pieski Tosia i Leosia żyją dzięki małżonkom,którzy zabłądzili na rowerach

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki