Zielona Góra

„Mamy go!” Pościg za naćpanym motocyklistą okiem policyjnej kamery [WIDEO]

2022-08-10 9:46

Kamera osobista jednego z zielonogórskich policjantów zarejestrowała pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało, 29-latek znajdował się pod wpływem narkotyków, a ponadto zignorował sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.

W sobotę (6 sierpnia) zielonogórscy policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy. W chwili gdy funkcjonariusze legitymowali kierowcę, tuż obok nich przewrócił się przejeżdżający drogą motocyklista. Policjanci natychmiast pobiegli sprawdzić, czy motocykliście nic się nie stało i poprosili go jednocześnie o zjechanie na pobocze. Ten jednak zignorował ich polecenie, wsiadł z powrotem na motocykl i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

Mężczyzna na motocyklu, usiłując zgubić ścigających go policjantów, skręcił w boczną uliczkę, a następnie zjechał na leśną ścieżkę. Funkcjonariusze jednak nie odpuścili i gdy tylko nadarzyła się okazja postanowili go wyprzedzić, żeby zablokować mu drogę. W końcu motocyklista wjechał na piasek, gdzie stracił panowanie nad motocyklem i się przewrócił. Próbował jeszcze uciekać pieszo, ale policjanci byli szybsi i dogonili go po kilkudziesięciu metrach. Cały pościg zarejestrowała kamera nasobna jednego z policjantów:

Policyjny pościg za naćpanym motocyklistą

- Kierującym okazał się 29-letni zielonogórzanin. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - poinformowała podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. - Ponadto jego zachowanie na tyle wzbudziło podejrzenia policjantów, że postanowili poddać go badaniu na obecność środków odurzających w organizmie. Badanie laboratoryjne potwierdziło podejrzenia policjantów - mężczyzna kierował będąc pod wpływem amfetaminy i marihuany.

29-latek odpowie teraz za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz kierowanie pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem środków odurzających. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Sonda
Czy kierowca, który jedzie po narkotykach, powinien stracić prawo jazdy dożywotnio?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE